Ethereum Fiyatı Beklentileri Karşılayabilecek mi?

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı ABD verilerinin ardından 27.200 doların altına düşse de, 27.625 dolara çıktı. Ancak altcoinlerin durumu Bitcoin kadar iyi değil. Örneğin, piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum, bu hafta büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Ethereum, uzun vadeli yükselen destek trend çizgisinde sıçrama yaşasa da, 1 Ekim tarihinde 1.751 dolara ulaştıktan sonra fiyat geri çekildi.

Vadeli Ether ETF’leri günlükte 2 milyon dolarlık hacim gördü, bu durum yatırımcı ilgisinin düşük olduğunu gösteriyor. Grayscale’in ETH tröstünü ETF’ye dönüştürme talebi dikkat çekti. Ancak, SEC henüz bu talebe onay vermedi. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in blog gönderisi kripto camiasında önemli bir gelişme olarak kabul ediliyor.

Ethereum, en büyük akıllı sözleşme platformu olmasına rağmen, Ether fiyatının beklenen ölçüde yükselmediği görülüyor. Ayı piyasalarının sonucu olarak ağdaki işlemlerin azalması nedeniyle Ether kısa vadede yeniden enflasyonist hale geldi. Talebin zayıf olması ve RSI’ın 50 üzerinde güçlü kalamaması, yatırımcıların risk almamasına ve direnç testlerinde satışlara yönelmesine neden oluyor.

Eğer Ether fiyatı artmaya devam ederse, bir sonraki direnç seviyesi olan 1.820 dolara ulaşabilir. Ancak, uzun vadeli yükselen destek çizgisinin altında bir kapanış, Ether fiyatının 1.430 dolara kadar düşmesine neden olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ekim Ayında Shiba Inu Altcoin’in Hareketleri ve Fiyat Tahminleri

Sonraki Haber

Kripto Şirketleri İşten Çıkarmalarla İşgücünü Azaltıyor: Ledger Örneği

İlgili Haberler