Ethereum Fiyat Analizi: ETH’da Önemli Seviyeler!

İlayda Peker

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), dolar karşısında 4.050 doların üzerinde sabit kaldı. Analistlere göre ETH, 4.325 dolar ve 4.350 dolar direnç seviyelerini geçtikten sonra yükseliş ivmesi kazanabilir.

Ethereum Fiyatı ve Önemli Seviyeler

Son hamlelerden sonra Ethereum, Bitcoin’in aksine 4.050 dolarlık destek seviyesinin üzerinde güçlü kaldı. ETH fiyatı bir taban oluşturdu ve 4.120 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde istikrarlı bir toparlanma dalgası başlattı.

Buna ek olarak 4.200 dolarlık direnç bölgesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde net bir kırılma oldu. Ayrıca, saatlik ETH/USD grafiğinde 4.205 dolara yakın dirençle büyük bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde de bir kırılma oldu.

Parite 4.300 dolar direnç bölgesinin üzerine tırmandı ve 4.386 dolara yakın bir yüksek seviye oluşturdu. Şimdi 4.300 dolar seviyesinin altında düzeltme yapıldığı görülüyor. Öte yandan ETH fiyatı şu anda 4.200 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Yukarı yönde ilk direncin ise 4.300 dolar seviyesine yakın olduğu düşünülüyor.

Yeni Bir Düşüş Başlayabilir Mi?

Analistlere göre Ethereum 4.350 doalr seviyesinin üzerinde yeni bir artış başlatamazsa, bu başka bir düşüşün sinyali olabilir. Aşağı yönde ilk destek 4.220 dolar seviyesine yakın bulunuyor. Ancak aynı grafikte 4.220 dolara yakın bağlantılı bir yükseliş trendi çizgisi de var.

Bunlara ek olarak ilk kilit destek şu anda 4.200 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. 4.200 dolarlık desteğin altında aşağı yönlü bir kırılma, fiyatı daha da aşağı çekebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple CEO’su SEC Davasının Biteceği Tarihi Açıkladı!

Sonraki Haber

Shiba Inu Düşüşe Devam Ediyor: SHIB Toparlanabilecek Mi?

İlgili Haberler