Ethereum (ETH) İçin Düşüş Trendi ve 200 Dolarlık Hedef

Bitcoin Haber

Ethereum (ETH) fiyatı, 2 Eylül’de 1.620 dolara düştü ve hem zincir içi hem de türev işlem verileri, Ethereum’un önümüzdeki günlerde daha fazla düşüş eğilimi yaşayabileceğine işaret ediyor. Türev piyasası verileri, Bitcoin Açık Faizinin 4 Eylül’de 4,86 milyar dolara düştüğünü gösteriyor. Bu düşüş trendi, Eylül ayının ilk dört günü içinde Ethereum Vadeli İşlemler piyasalarından yaklaşık 450 milyon doların silindiği anlamına gelebilir.

Açık Pozisyon, bir token’in aktif veya henüz sonuçlandırılmamış türev sözleşmelerinin toplam değerini özetler. Açık faizdeki düşüş eğilimi, yatırımcıların sermayeyi ETH vadeli işlem piyasalarından uzaklaştırdığını gösteren hayati bir düşüş sinyalidir. Piyasaya olan ilginin ve katılımın azalması, ETH spot piyasasında talebin azalmasına da yol açabilir.

Zincir içi veriler, birçok uzun vadeli ETH yatırımcısının geçen hafta satış yaptığını gösterebilir. Bunun kanıtı olarak 28 Ağustos’ta 47,82 olan ETH Ortalama Yaşı, 4 Eylül itibarıyla 45,54’e geriledi. Ortalama yaşındaki bu %5’lik düşüş, ETH sahipleri arasında büyük bir satış çılgınlığının sinyalini verebilir.

Mean Coin Age, uzun vadeli yatırımcılar arasındaki genel ticaret duyarlılığını ölçen bir zincir içi değerdir. Dolaşımdaki toplam altcoinlerin mevcut adreslerinden taşınmadan geçirdiği ortalama gün sayısı tahmin edilerek elde edilir. Ortalama kripto para çağındaki bir düşüş eğilimi, genellikle uzun süredir tutulan birçok kripto paranın bu dönemde taşındığı veya satıldığı anlamına gelebilir.

Paylaşılan grafik, Ortalama altcoin çağı dalgalanmaları ile özellikle 18 Ağustos ve 29 Ağustos civarındaki son ETH fiyat düzeltmeleri arasında yakın bir korelasyon kuruyor. Bu trend tekrarlanırsa ETH sahipleri, önümüzdeki günlerde daha fazla fiyat düşüşü bekleyebilirler.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Polygon Balinasının Büyük Transferi: MATIC’in Geleceği Belirsiz Mi?

Sonraki Haber

XRP, ADA ve DOGE İçin Eylül Ayı Fiyat Beklentileri

İlgili Haberler