Ethereum Ekosistemi Üzerine Kurulu EigenLayer, Ana Ağının İkinci Fazını Duyurdu

Bitcoin Haber

Ethereum ekosistemi üzerinde kurulan paylaşım protokolü EigenLayer, ana ağının ikinci fazını 2024’ün ilk yarısında başlatmayı planladığını duyurdu. Bu yeni faz, kullanıcıların staked varlıklarını EigenDA veri erişilebilirlik çözümünde operatörlere devretmelerine olanak sağlayacak.

EigenLayer ekibi, stake edilmiş Ethereum varlıklarını ve diğer likit stake varlıklarını EigenDA blok zincir ağı ve veri ölçeklendirme hizmetlerini güvence altına almak için kullanmayı hedefliyor. Ekip, ana ağın ilk fazını Haziran’da halka tanıttı.

16 Kasım’da, EigenLayer ekibi bu ikinci fazı test ağında etkinleştirerek operatör kaydını ve EigenDA doğrulamayı mümkün kıldı. Bu, Ethereum ana ağında sınırlı faydalar sunan projenin ilk lansmanını takip ediyor ve bu fazın gelecekteki işlevselliğini artırmayı hedefliyor.

EigenDA, EigenLayer protokolünde ilk aktif olarak doğrulanmış hizmet (AVS) olacak. Bu gelişme, EigenLayer üzerinden yeniden staking ve doğrulama işlemlerine dayanan bir sistem anlamına geliyor. EigenDA’nın protokolde yer alması, rollup işlemleri için işlem ücretlerini azaltacak.

Özellikle işlem maliyetleri nedeniyle tarihsel olarak sınırlamalarla karşılaşan hizmetlerde, örneğin merkezi olmayan oyunlar ve sosyal medya platformlarında, merkezi olmayan uygulamaların ölçeklendirilmesi üzerinde önemli bir etkisi olacak. EigenLabs ekibi, Mart ayında Blockchain Capital liderliğindeki 50 milyon dolarlık Seri A finansman turunu başarıyla tamamladı. Ağustos ayında likit staking varlıkları için ikinci tur işlem limitleri hızla dolunca, EigenLayer protokolündeki akıllı sözleşmelerin toplam değeri 240 milyon doları aştı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yeni Nesil Desantralize İnternet: Blockstack (STX)

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatında Büyük Sıçrama Beklentisi: ETF Spekülasyonları

İlgili Haberler