Ethereum Ekosistemi Scroll Ağı ve Airdrop Kriterleri İncelemesi

Bitcoin Haber

Ethereum ekosisteminde Layer-2 ağları büyük önem taşıyor. Scroll ağı, 17 Ekim’de mainnet duyurusunu gerçekleştirdi. 2022 Nisan’ında testnet için başvuruları değerlendirmeye başlayan Scroll testnet ağında bir yıllık süreçte 55 milyondan fazla başarılı işlem gerçekleştirildi. Toplamda 51 milyon dolar yatırım alan proje, birçok kullanıcının dikkatini çekti, 1.8 milyar dolar değerlemeye ulaştı ve airdrop etkinliği için önemli bir bütçeye sahip oldu.

Scroll ağı, 12 Ekim’de toplam kilitli varlık değerini (TVL) 100.000 dolara çıkardı. 17 Ekim’de mainnet gelişmesi duyuruldu. TVL’nin ekosistem üzerindeki dağılımı merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Skydrome, TVL büyüklüğünde ilk sırada yer alıyor.

Ethereum ekosisteminde işlem yapan yatırımcıları ilgilendiren en önemli konu gas fee’lerde yaşanan düşüş oldu. Layer-2 ağlarında airdrop farm’lamak isteyen kullanıcılar için büyük avantaj sağladı. Scroll için köprü kullanımı önemli bir etken olabilir. Özellikle gas fee oranının düşük olduğu bir dönemde Ethereum mainnet üzerinden Scroll mainnet ağına yapılan her ETH transferi büyük bir önem taşıyor.

Scroll ekosisteminde en yüksek TVL’e sahip Skydrome üzerinde swap işlemleri yapmak ve platform üzerinde likidite eklemek, Scroll airdrop’u ve olası bir Skydrome airdrop etkinliğinde ciddi kazançlar sağlayabilir. Son zamanlarda bu platformlarda yaşanan kazanç kayıpları, airdrop kriterlerinin sıkılaşmasına neden oldu.

Son olarak Scroll ağında gerçekleştirilebilecek en önemli işlemlerden biri bir domain adresi almak. Özellikle Ethereum Name Service airdrop etkinliğinden sonra popülerleşen bu tür platformlarda ENS gibi bir airdrop kazancı sağlanmasa da işlem sayısı ve işlem çeşitliliği için domain satın almak faydalı olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasında Güvenlik Zafiyeti: EVER ve FTM Coin’de Büyük Kayıplar

Sonraki Haber

Ripple, Halka Arz İhtimalini Gündeme Getiren Yeni Bir İş İlanı Yayınladı

İlgili Haberler