Ethereum Durmuyor: Analistler Artışların Devam Etmesini Bekliyor

Ethereum Durmuyor: Analistler Artışların Devam Etmesini Bekliyor

Santiment tarafından paylaşılan son on-chain verilere göre, Ethereum’un (ETH) son 48 saat içinde sergilediği performans, artış ivmesinin devam edeceğini gösteriyor. Blockchain analitik firması, ETH’nin yukarı yönlü genişleme alanı olduğunu gösteren bir dizi eğilim olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamalara göre, ETH’nin son güç dalgası, ABD doları düşüşe geçerken devam ederken Bitcoin yükselişi ile birlikte geldi.

Ethereum Artış İvmesi

Firmanın yaptığı açıklamalara göre piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 2 on-chain veriye göre yükselişe devam edecek. Şirket yaptığı açıklamalarda, ETH yatırımcılarının birikim yaptığını belirtti. Özellikle son beş haftada ETH’daki birikim oranlarında ve miktarlarında büyük artışlar görülüyor. Bu da yatırımcıların hissiyatının artış yönünde olduğunu ortaya çıkarıyor.

Bununla birlikte tarihe “Kara Perşembe” olarak geçen 13 Mart’tan sonra da ETH yatırımcılarının birikim yapmaya başladığının altı çiziliyor. Dolayısıyla son aylarda ETH yatırımcıları bir artış beklentisinde bulunuyor.

Dolayısıyla basit bir anlatımla analistlere göre ETH’a olan talep arttığı ve önümüzdeki günlerde de artmaya devam edeceği için token’ın fiyatında da artışlar yaşanma ihtimali oldukça yüksek.

yETH Etkisi

Yearn.finance’ın yETH ürününün piyasaya sürülmesi, Ethereum‘daki yatırım faaliyetlerini artırarak fiyatları daha da yükseltme potansiyeline sahip. Önümüzdeki günlerde veya haftalarda piyasaya çıktığında yETH, yatırımcıların Ethereum depozitolarından yüksek getiri elde etmelerini sağlayan bir yatırım aracı olacak.

Her ne kadar gelecek günlerde piyasaya sürülmesi planlanan bir ürün olsa da yETH’nin açıklanmasının dahi ETH’da büyük bir etki yarattığı ifade ediliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.