Ethereum Classic Labs, UNICEF İle Ortaklık Kurdu

İlayda Peker

Ethereum Classic Labs (ETC Labs), girişimleri desteklemek için 1 milyon dolar tahsis ederek UNICEF İnovasyon Fonu ile ortaklık kuruyor.

ETC Labs ve UNICEF

Bugün yaptığı açıklamada ETC Labs, UNICEF İnovasyon Fonu’nun küresel start-up mezunlarına 750 bin dolar ayıracağını ve doğrudan Fon’a 250 bin dolar vereceğini duyurdu.

Ayrıca ETC Labs, UNICEF fonu aracılığıyla bir Blockchain şirketi grubunu desteklemeyi planladığını ifade etti. Ethereum Classic geliştirme şirketi, Ethereum Classic’te ürün oluşturmakla ilgilenen şirketlere mentorluk ve eğitim sağlamayı planlıyor.

Bunun yanında ETC Labs’ın kurucusu James Wo yaptığı açıklamada, Blockchain teknolojisinin geleceğinin sosyal ve ekonomik etkiye sahip kullanım örneklerine bağlı olduğunu dile getirdi. ETC Labs CEO’su Terry Culver ise açıklamalarında örgütün ortak bir vizyondan kaynaklanan UNICEF işbirliğiyle sosyal etki yaratmanın ve yaşam kalitesini artırmanın bir yolu olarak gördüğünü ifade etti.

Öte yandan UNICEF Ventures’ın ortak lideri Chris Fabian‘a göre UNICEF, dağıtık defter teknolojisinin işlerinde ve ortaklıklarında daha fazla verimlilik yaratabileceği alanlar aramaya devam ediyor. Gerçekten de UNICEF, hem Blockchain’i hem de kripto para birimini araştırıyor ve geçen Ekim’de Ethereum ve Bitcoin bağışlarını kabul edecek, tutacak ve dağıtabilecek bir Cryptocurrency Fonu başlattı.

ETC Labs Yatırımları

ETC Labs, şu andan itibaren gelişmekte olan piyasalar üzerindeki etkileri nedeniyle belirledikleri üç ek şirkete “takip” yatırımları yapacağını açıkladı: Hükümet hizmetlerini iyileştirmek için bulut bilişim, Blockchain ve yapay zeka kullanan ve Latin Amerikalı bir şirket olan OS City; açık kaynaklı Blockchain teknolojisini kullanarak gelişmekte olan piyasalara Internet ve hücre ağı kapsamını getirmeyi amaçlayan Bangladeş merkezli W3 Engineers;  klinik verileri ve reçete bilgilerini güvenli bir şekilde göndermeye yardımcı olan Meksika merkezli bir sağlık uygulaması olan Prescrypto.

Kaynak: The Block


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tesla Hisse Senetleri Bitcoin’in Rakibi Olabilir Mi?

Sonraki Haber

TOR Ağı Sayesinde Anonimlik Artıyor

İlgili Haberler