Ethereum Balinaları Düşüşü Fırsata Çeviriyor ve ETH Biriktirmeye Devam Ediyor

İlayda Peker

Şu anda her ne kadar piyasada bir düşüş yaşansa da balinalar düşük fiyatları birere satın alma fırsatı olarak değerlendiriyor gibi görünüyor. Veri kaynağı Santiment’in yaptığı paylaşımlara göre Ethereum paylaşımları mevcut fiyatları bir satın alma fırsatı olarak görüyor ve birikim yapmaya devam ediyor.

Balinalar Ethereum Biriktiriyor

Yapılan açıklamalara göre son 41 gün içinde piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un arzının %2,12’si ETH balinaları tarafından satın alındı.

Santiment ekibi tarafından bugün erken saatlerde paylaşılan bir Twitter gönderisine göre, en büyük 10 Ethereum cüzdan sahibi, Mayıs 2017’den bu yana ETH biriktiriyor ve toplam ETH arzının %20,58’ini elinde bulunduruyor.

Öte yandan Ethereum 12 Mayıs’ta 4.362 dolar ile kendisine yeni bir zirve belirlemiş olsa da sonrasında yaşanan düşüş ile birlikte ciddi bir değer kaybı yaşadı. Ancak yapılan açıklamalara göre Ethereum balinaları bu düşüş bir fırsata çeviriyor ve ETH biriktirmeye devam ediyor.

Borsalardaki ETH Arzı Düşüyor

Balinaların ETH biriktirmesine ek olarak bu ayın başlarında Santiment, yatırımcıların ETH varlıklarını toplu olarak kripto borsalarından çektiklerini bildirdi. Merkezi işlem merkezlerindeki ETH bakiyeleri 2 Temmuz’da, 2018’den bu yana en düşük seviyelere geriledi. Santiment’e göre bu durum, yakın gelecekte büyük bir satış riskini azaltabilir.

Bunlara ek olarak genel itibari ile bu yıl içinde Ethereum’un BTC’den daha iyi performans gösterdiği ve büyüme sergilediği ifade ediliyor. Hatta bu sebeple zaman zaman Ethereum’un Bitcoin’i geride bırakabileceği ve flippening yaşanabileceği bile gündem konusu haline geliyor.

Öte yandan pek çok analist henüz 2021 yılı boğa koşusunun bitmediğini ve yıl sonunda önce hem Bitcoin hem altcoin’lerde yeni zirvelerin görülebileceği yönünde açıklamalar yapıyor.



Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı Konusunda Kafalar Karışık: BTC Rallisi Bitti Mi?

Sonraki Haber

Tetra Pay Token İle Online Oyun ve Alışveriş İşlemlerinizi Gerçekleştirebilirsiniz

İlgili Haberler