Ethereum: Analistler Düşüş, Yatırımcılar Artış Bekliyor

Ethereum: Analistler Düşüş, Yatırımcılar Artış Bekliyor

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için olduğu gibi Ethereum (ETH) için de son birkaç hafta durgun geçiyor. Piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para olan ETH şu an için 230 dolar bandında konsolide olmuş durumda. Bunların yanında bazı analistler ETH’un “kötü durumda” olduğunu ve yakın zamanda düşüş eğilimine başlayacağını ifade ediyor.

ETH’da Düzeltme

Kripto araştırma firması Blockfyre’in önde gelen teknik analistlerinden “Pentoshi”,  üç günlük zaman dilimi içinde ETH’un deyim yerindeyse kendini kaybedeceğini ve 250 dolarlık seviyede karşılaştığı reddetme sebebiyle ciddi bir düşüşe gireceğini ifade etti.

Öte yandan analistin paylaştığı ve yazının sonunda da görebileceğiniz grafiğe göre 250 dolar kripto para birimi için son birkaç aydır çok önemli bir bölge oldu ve ayrıca önceki boğa koşusunda önemli bir seviye olarak hareket etti.

Pentosi’nin yanı sıra ETH’un bir düşüş eğilimi içine gireceğini düşünen farklı analistler de var. Örneğin piyasanın popüler analistlerinden “Edward Morra”, ETH’un ilk yarıda gösterdiği performansın mevsimsel bir durum olduğunu ve 2020’nin ikinci yarısında büyük bir düzeltme yaşanacağını ifade ediyor. Analiste göre eğer beklenti gerçekleşirse ETH 100 dolarlık fiyatları yeniden görebilir. Ayrıca yapılan açıklamalara göre bu düzeltme altı ay gibi uzun bir süre devam edebilir.

Artış Beklentileri

Tüm bu açıklamalara rağmen Ethereum yatırımcıları kripto para biriminin bir boğa piyasasına gireceğini düşünüyor gibi görünüyor. Örneğin; Blockchain analitik firması Santiment, 17 Haziran’da yaptığı bir açıklamada ETH madencileriyle ilişkili adreslerin kripto para birimini biriktirmeye başladığını ortaya koydu. Yapılan açıklamalara göre son dönemde 15.000 ETH civarında bir birikim yapıldı ve bu da yatırımcıların yukarı yönlü bir hareket beklediklerini gösteriyor olabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.