Ethereum Ağı Çok iyi İlerliyor, Fiyat Artıyor

İlayda Peker
Ethereum ağı gelişiyor

Ethereum tabanlı bir tarayıcı cüzdanı olan Metamask’ın Google Chrome uzantısı bir milyon kullanıcıyı aştı. Bunun ardından ETH fiyatları yedi ayın en yüksek seviyesini gördü.

Ethereum Ağı Gelişiyor

Trustnodes verilerine göre Metamask’ın Google Chrome uzantısını kullanan kişi sayısı bir aydan daha kısa süre içinde 400 binden 800 bine yükseldi ve hemen ardından 1 milyonluk kilometre taşı geride bırakılmış oldu.

Bunun yanında Trustnodes verilerinde Gas kullanımının Eylül ayından bu yana en yüksek seviyelere çıktığı, işlem ücretlerinin de buna rağmen düşük kaldığı belirtildi. Bununla beraber ağ temelleri hash rate’in 175 TH / s’ye çıkmasıyla başka bir gelişme göstermiş oldu.

Öte yandan ETH fiyatları 300 dolara yaklaşırken, ağ faaliyetlerindeki artış piyasalardaki artış ivmesini ile katalize etmiş oldu. Bunun sayesinde geçen hafta sonundan bu yana, piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci büyük kripto para varlığı olan ETH %28 artış sergiledi.

Ethereum’un bu gelişimi beraberinde Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin düşmesini de beraberinde getirdi. Tüm bunlar, kullanıcıların tam bir Ethereum node’u çalıştırmadan doğrudan Ethereum dApp’lerini web tarayıcısında çalıştırmasına izin veren Metamask gibi tarayıcı tabanlı Blockchain araçlarının kullanımını da arttırdı.

DeFi Piyasası ve Ethereum

DeFi piyasalarının büyümesi de Ethereum için bir yükseliş göstergesi olarak değerlendiriliyor. Çünkü bu yeni finansal manzarada ETH standart para birimi haline geldi. Ayrıca Metamask, varlıkları sorunsuz bir şekilde aktarmak ve bankaların sunduğu faiz oranlarını birkaç dakika içinde kazanmak için akıllı sözleşmeler oluşturmak amacıyla Oasis veya Compound gibi DeFi platformlarına girmek için kullanılabilir.

Bununla beraber MetaMask’a ulaşım Google tarafından engellenmişti. Ancak sonrasında MetMask “yeniden Google’dayız diyerek bu engeli aştığını Ocak başında belirtmişti.

Kaynak: BitcoinistTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
Orbs Projesi Nedir?

Orbs Coin Nedir?

Sonraki Haber
Ripple Amerika'nın ikincisi oldu...

Ripple Amerika’nın En Büyük İkinci Fintech Firması Oldu!

İlgili Haberler