ETH’da Günlük İşlem Ücretleri 564.000 Doları Buldu!

İlayda Peker

Belki de bazıları için şaşırtıcı olmayan bir şekilde gerçekleşen Perşembe günkü Ethereum ağ tıkanıklığında 24 saatlik bir süre boyunca toplam ücret ödemelerinde önemli bir artış yaşandı.

Toplam Ödenen Ücret: 564.000 Dolar

Kullanıcılar kripto para işlemlerini gerçekleştirirken işlemlerinin gerçekleşmesini istedikleri hız doğrultusunda bir ücret ödüyor. Ne kadar fazla ücret ödenirse işlem o kadar hızlı gerçekleşiyor. The Block’ta yapılan açıklamalara göre, Perşembe günkü tıkanıklık sırasında da Ethereum ile işlem gerçekleştiren kullanıcıların ödemelerinin 564.000 doları bulduğu ifade ediliyor.

Ortaya çıkan verilere göre Perşembe günü, işlem ücretleri 12’den 100 Gwei’ye kadar çıktı. Bu da önemli bir artış olduğunu gösteriyor. Bu ücret artışı büyük kripto pazarındaki düşüşe rağmen önemli miktarda ETH işlemlerine denk geldi. Dolayısıyla 12 Mart’ta 2020 için tek bir günde ödenen en yüksek ücretler ve Şubat 2019’dan bu yana en yüksek oranlar görülmüş oldu.

Ethereum işlem ücretleri böyle büyük bir rakama ulaşırken Bitcoin’de ödenen işlem ücretleri de 298.000 doları buldu. Bununla beraber Bitcoin işlem ücretleri son birkaç gün içinde sürekli bir artış eğilimi gösteriyor.

Öte yandan elde edilen veriler Compound’daki elden çıkarma sayısının dün en yüksek seviyesine ulaştığını ve bu elden çıkarmaların çoğunun ETH biçiminde olduğunu gösteriyor. Ayrıca toplanan verilere göre 24 saatlik dönemde ETH’de 4.19 milyon dolar ve kabaca USDC’de toplam 120.000 dolarlık elden çıkarma yaşandı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Likidite Krizi Bitcoin Sayesinde Çözülebilir Mi?

Sonraki Haber

Kripto Almam Diyenler Neden Kripto Almaya Başladı?

İlgili Haberler