ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknk Analizi 02/12/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Ethereum 2.0’nin piyasaya sürülmesi, tahmin edildiği gibi Ethereum fiyatına büyük bir yükseliş getirmedi. Herkesin yükseliş beklediği anlarda Ethereum fiyatının 600 dolar desteğini kaybedip sert bir düşüş geçtiği görüldü. Peki Ethereum yatırımcıları için sıradaki noktalar belli mi?

Ethereum Fiyat

ETH fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 592 dolardan işlem görmekte. 600 dolar seviyesinin altına inen ETH’nin son 24 saat içerisinde %3,19’luk değer kaybı yaşadığı görülüyor. Bu da Ethereum 2.0 gelişmesinin hayata geçirilmesinden beri geçen süreye tekabül etmekte. Ethereum 2.0 duyurusunun ilk yapılmasından bu yana yaklaşık 200 dolar artış elde eden ETH, artık tamamen düşüşe mi geçecek?

Aslında kripto para borsalarındaki ETH miktarlarına bakıldığında %70 oranında bir azalma yaşandığı görülüyor. Chainalysis ve Glassnode tarafından aktarılan verilere göre ortalama ETH yatırma miktarı 44.000’den 8.300’e kadar geriledi ve bu kesinlikle fiyat açısından olumlu bir gelişme. Borsalarda ne kadar az ETH olursa satış baskısının da o kadar düşük olacağı biliniyor.

Ethereum Yorumları

Temel açıdan da Ethereum tarihindeki en büyük gelişmelerden birisini hayata geçirdi ve yakında işlem kapasitesini ciddi anlamda arttıracak. Ancak tabii ki temel analizin yanı sıra teknik analiz de önem arz ediyor ve ETH fiyatının önündeki engeller kesinlikle oldukça zorlayıcı. Ethereum grafiğine bakıldığında 590 doların kritik destek olduğu görülüyor.

Eğer fiyat 598 dolardan düşüşünü sürdürüp 590 dolara kadar gerilerse, bunun devamında 540 dolar seviyesi söz konusu olabilir. ETH fiyatı daha önce 540 dolar direncini kırdıktan sonra bir anda 620 dolara kadar yükselmişti. Bu sefer tam tersi bir durum yaşanabilir ve 540 doların altına inilmesi ile yeniden 400 dolar bandının önü açılabilir.

ETH/USD Teknik Analizi

400 dolar, 100 saatlik basit hareketli ortalamaya tekabül ediyor ve bunun Ethereum yatırımcıları için önemi bir hayli fazla. Aynı XRP’nin 0,30 dolar direnci gibi ETH’nin kısa vadede en büyük desteğinin 400 dolar olduğu biliniyor. Ancak grafik verileri BTC fiyatının düşmeye devam etmesi ile birlikte Ethereum’un da 400 dolar altına doğru bunu takip edeceğini gösteriyor.

Olası bir yükselişte ise 600 dolar üzerinde aylık ve yıllık kapanış, ETH için yeni rallilerin kapısını sonuna kadar aralayabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü İsim: “Bitcoin’in Kahveyle İlgisi Yok, BTC Yeni Bir Finansal Paradigma”

Sonraki Haber

Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisinin Bitcoin (BTC) Yorumu Dikkat Çekiyor!

İlgili Haberler