ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 11/11/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) bugün oldukça hareketli bir gün geçirdi ve fiyat buna rağmen sabit kalmayı başardı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 461 dolardan işlem gören ETH fiyatı aslında günün başından beri tam anlamıyla yerinden kıpırdamadı ve bu piyasalara güven vermekte.

Ethereum Fiyat

Ethereum teknik analizine bakıldığında ise boğaların şu an durma noktasına geldiği ancak düşüşü de engellediği görülüyor. 470 dolara kadar çıkıp burayı zorlayan boğalar, sert direnç noktası karşısında 450 dolara gerilese de 460 dolar seviyesinde konsolidasyon yaşamayı başardı. Ethereum’un çok beklenen ETH 2.0 güncellemesi öncesinde yükseliş trendini devam ettirebilmesi ise büyük bir önem taşıyor.

Eğer FOMO biter ve yatırımcılar ellerindekileri satmaya başlarsa 450 dolar ilk destek olarak ön plana çıkacaktır. Ethereum 450 dolar seviyesinin altına inerse düşüş trendi başlar ve yeni bir takoz formasyonu ile fiyat kendini 420 dolara kadar çekebilir. Diğer önemli destek noktaları arasında ise 440 dolar ile 100 SMA indikatörünün işaret ettiği 390 dolar yer almakta.

ETH/USD teknik analizi

ETH/USD işlem çiftinin teknik analizine bakıldığında özellikle 380 doların en önemli destek olduğu görülüyor. Ethereum 390 dolar ve devamına 380 dolar seviyesini kaybederse yatırımcılar uzun bir süre daha 400 dolar üstünü göremeyebilir. Ağustos ayının devamında 310 dolara kadar gerileyen ETH’nin yine 200 dolara kadar düşeceği tahmin edilse de RSI’nin pozitif yöne dönmesi ile yükseliş başlamıştı.

Ethereum Yorumları

Ancak ETH 2.0 konusuna her şey yolunda gider ve fiyat yönünü yeniden yükselişe çevirirse ilk direnç noktası 480 dolar, devamındaki destek ise 500 dolar olarak gözüküyor. ETH’nin şu an için boğa flaması oluşturduğu görülüyor  ve ETH fiyatı  sırasıyla 470, 480, son olarak da 500 doların üstüne çıkma ihtimali bulunuyor.

ETH yatırımcıları için önemli olan gelişme ise Ethereum 2.0 için yeterince ETH stake edilip edilmediği olarak biliniyor. Eğer şu an %10 seviyesine ulaşılan stake oranı son 2 haftada inanılmaz bir yükseliş yaşarsa bunun yaratacağı FOMO direkt olarak ETH fiyatına da olumlu etki edecek ve fiyat yukarı yönlü hareket etme şansına sahip olacaktır.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’da Kısa Süreliğine Hayat Durdu: ETH’da Neler Oldu?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Ve Altın Karşılaştırmasına Yeni Bir Soluk Geldi!

İlgili Haberler