ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 05/01/2021

ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 05/01/2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) sonunda herkesin beklediği rekor seviyelere ulaştı. Ethereum fiyatının 750 doları, buradan 800 doları ve bir anda 1.000 doları görmesi beklenen bir gelişme olsa da bunun 2020 yılı bitmeden gerçekleşmesi umuluyordu.

Ethereum Fiyat

ETH/USD işlem çiftinin bu kadar hızlı olmasa da 1.000 dolara ulaşması yatırımcıları yine mutlu etti. Ancak ETH fiyatının 1.000 dolara ulaşmasından hemen sonra 1.150 dolara kadar çıkıp devamında 940 dolara kadar düşmesi, kripto para yatırımcılarında hafif çaplı bir panik yarattı. Ethereum fiyatının Bitcoin ile beraber sert çakılması, panik olanların zarar etmesine yol açarken alım fırsatı değerlendirmesi yapanların düşük fiyattan ETH almasını sağladı.

eth

Ethereum (ETH) fiyatı yeniden 1.000 dolar üzerine çıksa da kritik noktanın 1.090 dolar olduğu görülüyor. RSI ise şu an neredeyse top 10 içerisindeki bütün kripto paralar için aşırı alım noktasına işaret ediyor. RSI indikatörünün Ethereum için neredeyse zirveye işaret etmesi ise bu rallinin gereğinden fazla uzadığını göstermekte.

ETH/USD Teknik Analizi

Oskilatör indikatörüne bakıldığında ise ETH/USD paritesinde yakın vadede hafif bir düzeltme yaşanabileceği görülüyor. Daha önceki günün kapanışı 1.169 dolar olarak kayıtlara geçti ve ETH’nin haftalık kapanışta bunun altında kalması düzeltme ihtimalini daha da arttıracaktır. ETH fiyatının geçtiğimiz gün kırdığı rekor ise 1.200 dolar olarak gözüküyor.

ETH fiyatı 2018 yılındaki rallide ise 1.225 dolara kadar çıkıp, buradan 1.420 dolara iğne atmıştı. Ethereum fiyatının bu iğneden sonra sert bir şekilde düştüğü görülüyor. 2021 yılındaki ETH rallisinde de 1.200 dolara kadar yükselip buraya iğne atılması, rallinin bitmiş olabileceğini düşündürüyor.

Ethereum Yorumları

Kripto para borsalarındaki ETH transferlerine bakıldığında ise balinalar aynı birkaç ay önce Bitcoin’e yaptıklarını ETH’ye yapıyorlar. Yüklü Ethereum alımlarının devamında bunların soğuk depolama cüzdanlarına aktarılması, uzun vadeli yükseliş trendi işareti olarak yorumlanmakta.

4 saatlik Ethereum grafiğine göre ise 1.090 dolar, 1.000 dolar ve 925 dolar kritik destek noktaları olarak ön plana çıkıyor. ETH/USD işlem çifti  eğer yakın vadede 1.090 dolar üzerinde kapanış yapamazsa 925 dolar seviyesi tekrar test edilebilir ve düşüş hız kazanabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.