ETH Yorumları. Ethereum Ağında Bir Rekor Daha Kırıldı!

İlayda Peker

Ethereum (ETH) Blockchain’indeki günlük işlemler, ağdaki genel tıkanıklığın ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Ethereum tarayıcısı Etherscan’ın verilerine göre, 17 Eylül’de Ethereum ağındaki günlük işlem miktarı 1.406.000’e ulaştı. Bu, Ethereum ağında şimdiye kadar kaydedilen en yüksek günlük işlem sayısı olarak tarihe geçti. Etherscan verilerine göre, bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi 4 Ocak 2018’de gerçekleşti ve o dönemde rakam 1.350.000 işleme ulaşmıştı.

Günlük ETH İşlemleri

Günlük Ethereum işlemlerinin yeni tarihsel zirvesi, merkezi olmayan finans veya kısaca DeFi uygulamalarındaki devam eden patlamanın ortasında geliyor. DeFi endüstrisi 2020’de muazzam bir şekilde büyüyor ve piyasada kilitlenen toplam değer Ağustos 2020’de 9 milyar dolara ulaştı.

Yaşanan DeFi heyecanının ortasında, Binance ve OKEx gibi bir dizi büyük küresel borsa birden fazla DeFi token’ı listelemek için oldukça aceleci davranıyor. Büyük borsaların token listeleme konusunda oldukça titiz davrandıkları göz önünde bulundurulduğunda bu durum oldukça büyük önem arz ediyor.

Bugüne kadar çoğu DeFi uygulaması Ethereum ağı üzerine inşa edildiği için DeFi endüstrisindeki artış, önemli düzeyde tıkanıklığa ve ölçeklenebilirlik sorunlarına yol açtı. Sonuç olarak Ethereum ağ ücretleri ya da diğer adıyla gas fee’ler keskin bir artış gördü ve bu da Ethereum madencilerinin 1 Eylül’de yalnızca bir saatte 500.000 dolarlık rekor ücret kazanmasına neden oldu.

UNI Token

Uniswap’in UNI token lansmanının ardından, Ethereum işlem ücretleri 18 Eylül’de saatte neredeyse 1 milyon dolara yükseldi. Ethereum ağındaki artan gas fee’lerin ortasında, Coinbase’in kurumsal işlem kolu Coinbase Pro, müşterilerinden gas fee’ler ve para çekme ücretlerini ödemelerini istedi.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İki Günde Gündeme Oturdu: UNI Hızla Büyüyor!

Sonraki Haber

Art Arda Gerçekleşen Devasa Ripple (XRP) İşlemleri Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler