ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 17/07/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Ethereum 16 Temmuz tarihinde yaklaşık olarak %4,6’lık bir düşüş yaşadı ve düşüşün etkisi bugün de devam etmekte. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin yaşadığı bu düşüş diğer altcoin’leri de etkisi altına aldı. ETH/USD işlem çifti an itibariyle 233 dolardan işlem görüyor ve 237 dolar ile 240 dolar seviyelerindeki desteklerin kaybedilmesi kesinlikle yatırımcılar için oldukça kötü.

Ethereum Alınır Mı?

Geçtiğimiz haftalarda 250 doları zorlayan ve altcoin rallisini getirecek kripto para birimi olarak görülen Ethereum’un bu düşüşü aslında direkt olarak lider kripto para birimi Bitcoin’den kaynaklanıyor. Bitcoin, bir anda 9.400 doları test edip devamında 9.100 dolara kadar düşerek diğer kripto paraları da kendisiyle beraber aşağıya çekti.

Ethereum Yorumları

Ethereum teknik analizine bakıldığında ise 231 doların şu an için en önemli destek noktalarından birisi olduğu görülüyor. Eğer ETH/USD işlem çifti 231 doların altına inerse fiyat 200 günlük hareketli ortalamanın çakıştığı 219 dolar noktasına kadar düşebilir. Hem yatırımcıların psikolojisi hem de teknik açıdan oldukça önemli olan bu seviyenin aşılması ise 2020 yılı için ETH’nin yükselişini bile noktalayabilir.

Olası bir yükseliş durumunda ise trendin dönmesini sağlayacak seviye 250 dolar olarak öne çıkıyor. Eğer Ethereum boğaları 250 doların üstüne çıkmayı başarırsa, bu sadece ETH için değil diğer altcoin’ler için de boğa anlamına gelebilir. Bunun yanı sıra Bitcoin fiyatında genel bir yükseliş de ETH için olumlu yansıyabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Yatırım Stratejisti Neden Bitcoin Aldığını Açıkladı

Sonraki Haber

Grayscale 3 Haftadır BTC Almıyor! Bu Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler