ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 11/08/2020

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 11/08/2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi konumundaki Ethereum bu yazının kaleme alındığı an itibariyle son 24 saat içerisinde %2,57 düşüş yaşadı ve 385 dolardan işlem görüyor. Ethereum’un daha önceki yükseliş dalgası ile 420 dolara değmesi aslında buna benzer bir düşüşün geleceğinin habercisi olmuştu.

Ethereum Yorumları

Ethereum ağındaki hareketliliğin ve fiyat oynaklığının temel kaynağı DeFi uygulamaları olarak biliniyor .Aslından bundan yaklaşık 2 ay önce DeFi uygulamalarının hareketliliği çok daha fazla olsa da Ethereum fiyatı buna tam olarak tepki verememişti.

Şimdi ise DeFi uygulamaları sakinleşirken Ethereum fiyatı ciddi bir şekilde hareket etmeye ve yatırımcıları ters köşeye yatırmaya devam ediyor. Pazartesi günü 400 doları test eden ETH’nin bir anda 15 dolarlık kayıp yaşaması beklenmeyen bir gelişme oldu.

Ethereum Fiyatı

Ethereum’un 4 saatlik grafiğine bakıldığında 373 dolar ile 366 dolar seviyelerinin kritik destek noktaları olduğu ve bunun altına inilmemesi gerektiği görülüyor. Eğer ETH 366 dolar seviyesini kaybederse fiyat yeniden 350 doların altına doğru ilerleyebilir ve FUD başlayabilir.

ETH’nin yükselişinin devam etmesi için ise 403 doların ve devamında 415 doların kırılması gerekiyor. İlk olarak 415 doları kıran ancak burada tutunamayan ETH şimdilerde ise 403 dolar direnç noktasından geri dönüyor.

Aslında Ethereum yükselişini engelleyen en büyük faktörlerden birisinin ağdaki işlem ücretleri olduğu görülüyor. 2017  yılından beri görülmeyen işlem ücreti ortalamalarına çıkılması, yatırımcıları işlem yapmaktan alıkoyuyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.