ETH Staking Oranları Artıyor: ETH’de Son durum 

Bitcoin Haber

Ethereum stake etme işlemleri yeniden hız kazanıyor, çünkü artık para yatırma işlemleri para çekme işlemlerinden daha fazla. Bu da Beacon Zinciri üzerinde stake edilen ETH miktarında artışa neden oldu. 

ETH Staking’i 

Ethereum stake yatırma işlemleri artık para çekme işlemlerinden daha fazla ve son bir gündür de öyle. 

Nansen Shapella gösterge tablosuna göre, ETH yatırma işlemleri 17 Nisan’ın sonlarına doğru para çekme işlemlerini aştı ve o zamandan beri bu rakamın üzerinde kaldı. Geçtiğimiz saat içinde 154 para çekme ve 7.020 para yatırma işlemi rapor edildi. 

Rakamlar, hangi analiz platformunun kullanıldığına bağlı olarak biraz değişmektedir. Token Unlocks şu anda şimdiye kadar toplam 1,08 milyon ETH çekildiğini bildiriyor. Ayrıca, bir hafta önce bugün Shapella yükseltmesinden bu yana 575.000 ETH’nin stake edildiğini bildiriyor. 

Bu da toplam stake bakiyesinin yalnızca 500.000 ETH civarında düştüğü anlamına geliyor. 

Ethereum Staking Dengesi Artacak 

Nansen ve Ultrasound.Money’e göre, trend devam ederse, stake edilen toplam Ethereum miktarı gerçekten artacak, hangi rakamı kullandığınıza bağlı olarak denge zaten 18.4 ila 18.7 milyon ETH’ye yükseldi. 

Token Unlocks, staking bakiyesinin son 24 saat içinde 26.680 ETH arttığını bildiriyor. 

Bununla birlikte, bekleyen para çekme kuyruğunda hala oldukça büyük bir yığın var. Nansen, %5,2 veya 979 milyon ETH’nin çekilmeyi beklediğini iddia ediyor. Bunun büyük bir kısmı, bu yılın başlarında ABD’li düzenleyiciler tarafından kapatılan Kraken staking hizmetlerinden geliyor. 

Bazı endüstri uzmanlarına göre, Ethereum staking’inde büyük bir artış mutlaka iyi bir şey değildir. Bu haftanın başlarında, düşük ETH stake seviyelerinin varlık için yükseliş olabileceği bildirildi. 

ETH staking’in, likit staking teşvikleriyle bile diğer katman-1 blok zincirlerinin yüksek seviyelerine ulaşmayacağı tahmin edilmektedir. Bunun nedeni, kapsamlı kullanım durumlarıdır. 

ETH fiyatları son altı gündür 2.000 doların üzerinde seyrediyor. Varlık dün küçük kayıplarını geri kazanarak yazı yazıldığı sırada 2.095 dolardan işlem gördü. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Balinaları ve Arbitrum’un (ARB) Meteorik Yükselişi 

Sonraki Haber

BTC’de Tarihsel Göstergeler. Boğa Piyasası Sinyalleri 

İlgili Haberler