ETH Fiyatı Uçuyor: Ethereum Yeni Rekora Mı Gidiyor? 

İlayda Peker

2020’nin son iki haftasını muhteşem bir performansla geçiren lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2021’in ilk günlerinde de yatırımcısını üzmedi ve ciddi bir yükseliş ivmesi ile 34.000 doların üzerini gördü. Bitcoin bu göz alıcı fiyat hareketi altcoin’leri ve özellikle Ethereum’u harekete geçirdi ve ETH fiyatı son 24 saatte yaklaşık olarak yüzde 35’lik artış yaşadı.

Ethereum Fiyatı

Ethereum aslında 2 Ocak’ta Bitcoin ile birlikte yükseliş grafiği çizmeye başladı. Art arda 3 yıldır görmediği seviyelere ulaşan ETH nihayet bugün 1.000 doların üzerine çıktı ve bu seviyenin üzerinde kalmayı başardı.

Ethereum 2017-2018 rallisinde rallisinde rekor kırdığında 1.432 dolara kadar yükselmişti. Analistlere göre şu anda da ETH’un hedefi yeni bir rekora imza atmak. Dolayısıyla ETH yükselişinin henüz sonlanmadığı düşünülüyor. Ethereum’un 3 gün gibi kısa bir sürede 725 dolar bandından 1.065 dolar bandına yükseldiği göz önüne alındığında yeni rekor seviyenin yakında görülebileceği ifade ediliyor.

Düzeltme Gelir Mi?

Bazı analistler henüz düzeltme olmadan grafiğin yükselişle devam edeceğini ifade etse da bazı isimler yatırımcıları derin bir düzeltme olabileceği konusunda uyarıyor. Ancak önemli isimlere göre, bir ralli içine olduğumuz sürece bu tip düzeltmelerin olabileceğini göz önünde bulundurmak ve panik yapmamak gerekiyor.

Dolayısıyla düzeltme bekleyen analistler bile sonrasında yeniden yükselişin devam edeceğine inanıyor.

Altcoin’ler ve Bitcoin

Altcoin rallisinin, Bitcoin’in çizdiği muazzam grafik sayesinde başladığını ifade etsek yanlış bir yorum yapmış olmayız. Zaten tarihsel olarak değerlendirildiğinde de öncelikle bir Bitcoin boğa koşusu ve ardından altcoin’lerde yükselişin başladığı görülüyor.

Altcoin’lerde yaşanan yükseliş ise en büyük altcoin birimi Ethereum tarafından tayin ediliyor gibi görünüyor. Ethereum fiyatının yükselişi son iki gündür sürüyor ve altcoin’lerin neredeyse hepsi ETH’u takip ediyor.

Piyasa hacmi bakımından ilk onda yer alan kripto para birimleri içinde ETH’dan sonra yüzde 30’luk yükselişle Cardano (ADA) geliyor. Cardano’yu ise yüzde 26’lık artışla Chainlink (LINK) takip ediyor.

Bunlara ek olarak çoğu önemli isme göre Bitcoin’in günümüzde yaşanan rallisi kurumsal yatırımcılar tarafından yönetiliyor ve bu sebeple daha yüksek seviyelerin görülme olasılığı artıyor. Örneğin; Binance.US CEO’su yaptığı son açıklamasında önümüzdeki aylarda 50.000 doların BTC için düşük bir seviye kalacağını ve 100.000 doların görüleceğini dile getirdi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Fiyatı 1.000 Doları Zorluyor: ETH, Altcoin Rallisini Başlattı mı?

Sonraki Haber

DeFi Token’ları Geri Mi Dönüyor: Bu DeFi Projesi Yeni Bir Rekora İmza Attı

İlgili Haberler