ETH Balinaları Biriktirmeye Başladı, Bu Ne Anlama Geliyor?

İlayda Peker

Ethereum 2020 yılına gayet güzel fiyat hareketleriyle başladı. Özellikle Şubat ayı başlarında görülen parabolik yükseliş Ethereum (ETH) yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Bu dönemdeki artışla ETH fiyatı yaklaşık olarak 290 dolar seviyesine kadar çıktı. Ancak sonrasında kripto para piyasasında başlayan genel düşüş haliyle ETH da vurdu ve 215 dolar civarına kadar bir düşüş yaşanmış oldu.

Öte yandan yaşanan son düşüşlerle Ethereum geçen ay elde ettiği tüm kazanımları bu düşüşle kaybetmiş olsa da ortaya çıkan son veriler ETH balinalarının yeniden kripto para biriktirmeye başladığını gösteriyor. Bu da Balinaların Ethereuma’a giderek daha çok güvendiğini gösteriyor.

Ethereum Balinaları

Ethereum’un yılın en yüksek seviyelerinden gerileyerek daha düşük seviyeleri görmesi ve bu durumun sebebinin açıklanamaması piyasaya büyük zarar verdi. Buna rağmen ortaya çıkan verilere göre ETH’un oldukça güçlü temelleri var. Bu güçlü temeller sayesinde kripto para birimi, piyasada yaşanan son düşüş dalgasında dahi 200 dolarlık bölgede kalmayı başardı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada piyasa hacmi bakımından ikinci sırada yer alan ETH, 229 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Bunların yanında analitik firması Santiment tarafından sunulan son veriler, en büyük 100 ETH sahibinin biriktirme yaptığını gösteriyor. Yapılan açıklamalara göre ETH balinaları olarak adlandırabileceğimiz bu kesim, kripto para biriminin yükselişe geçeceğine inanıyor gibi görünüyor…

ETH İçin Anlamı

Yapılan açıklamalara göre bu eğilim yatırımcıların, kripto para birimini orta-uzun vadeli sağlam bir varlık olarak görmeye başladıklarının bir işareti olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan Santiment’in açıklamalarında, bu tarz birikim eğilimlerinden sonra yaşanan fiyat artışlarının biraz zaman alabildiği ancak gelen itibariyle ETH boğaları için iyiye işaret olduğu ifade ediliyor.

Kaynak: Newsbtc


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
Gauntlet Projesi Nedir

Gauntlet Coin Nedir?

Sonraki Haber

Yarılanmaya 10.000 Bloktan Az Kaldı!

İlgili Haberler