Eski FTX CEO’su Sam Bankman Fried’ın Tahliye Talebi

Bitcoin Haber

Eski FTX CEO’su Sam Bankman Fried’ın avukatları, federal hapishanede yeterli internet bağlantısı olmamasını savunma hazırlıklarını engellediği gerekçesiyle tahliye talebinde bulundu. Fried’ın daha önceki kefaleti iptal edilmiş ve serbest bırakılma talepleri birkaç kez reddedilmişti. İkinci tahliye talebi, Temyiz yargıcının önceki tahliye talebini reddetmesinin ardından geldi.

Avukatlar, hükümetin Fried’a sabah 8’den akşam 7’ye kadar bir dizüstü bilgisayara erişim sağlama sözünü yerine getirmediğini iddia etti. Ayrıca, Fried’ın internet ve bilgisayara erişiminin hapishane işlemleri nedeniyle kısıtlandığını öne sürdüler.

Bir örnekte, 1 Eylül’de Fried’ın hücresine geri çağrılması ve hazırlık süresinin boşa gitmesi gösterildi. Zayıf internet bağlantısı nedeniyle Fried’ın sadece bir belgeyi inceleyebildiği belirtildi. İkinci durumda, Fried hücresinden 11:00’e kadar çıkarılmadı ve bu durumun savunma hazırlıklarını engellediği ifade edildi.

Fried, geçen yıl 12 Aralık’ta Bahamalar’da tutuklandı ve 250 milyon dolar kefaletle serbest bırakıldı. Ancak, eski FTX yöneticileri ve davadaki tanıklarla temas kurmaya ve onları korkutmaya çalıştığı tespit edildiğinden, 11 Ağustos’ta kefaleti iptal edildi. Fried’ın avukatları, duruşma öncesi serbest bırakılma talebinde bulunmak için birçok temyiz başvurusunda bulundu. Ancak, hakimler, Fried’ın kefalet koşullarını birkaç kez ihlal ettiğini ve bu nedenle hemen serbest bırakılamayacağını belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum İçin Büyük Düşüş Tahmini: Fiyat 400 Dolara Kadar Gerileyebilir

Sonraki Haber

Hindistan, Küresel Bir Yaklaşımla Kripto Varlık Düzenlemeleri Üzerine Çalışıyor

İlgili Haberler