ErisX Kripto Vadeli İşlem Platformunu Piyasaya Sürdü

ErisX Kripto Vadeli İşlem Platformunu Piyasaya Sürdü

Yapılan son açıklamalara göre kripto para borsası operatörü ErisX, kripto para birimi vadeli işlem piyasasını başlatıyor.

BTC Vadelileri

The Block’un açıklamalarına göre başlangıçta vadeli ürünleri piyasaya sürmeyi planlayan firma, geniş bir yelpazedeki kripto para birimlerini listeleyeceklerini açıkladı. Ancak şu anda yani ilk aşamada yalnızca Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri platformda destekleniyor.

Yayınlanan resmi açıklamalara göre ErisX’in bu yeni platformunun lansmanı yakın zamanda gerçekleşecek. Vadeli işlem piyasası bugün piyasaya sürüldü. Ancak basın açıklamasına göre müşteriler gelecek yılın başlarına kadar platforma katılamayacaklar. ErisX platformunda yer alan ürün sayfasına göre, vadeli işlem platformu aylık ve üç aylık sözleşmelerle başlayacak.

Bunların yanında ErisX, 2018 yılında kıdemli yatırımcı Thomas Chippas tarafından kuruldu ve çok sayıda Wall Street firmasından destek aldı. Ayrıca Nisan ayında, döviz spot işlem platformunu başlattı ve Castle Island ve Dragonfly Capital Partners dahil olmak üzere yatırımcılardan B Serisi finansman turunda 20 milyon dolar fon topladı.

Öte yandan şirketin kuruluşu aşamasında bildirdiği gibi ErisX, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin için fiziksel olarak sunulan çeşitli vadeli işlemler sunma planını açıklamıştı. Ancak şu an itibariyle sadece Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin alım satımını sağlıyor.

Ayrıca Chippas geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda kurumsal yatırımcılara çok önem verdiklerini dile getirmiş ve vadeli işlem platformu sinyallerini vermişti.

Bunların yanında ErisX’in rakibi sayılan şirket LedgerX, vadeli işlem sözleşmelerinin duyurusunu ErisX gibi sessiz sakin yapmak yerine tüm imkanları kullanarak gerçekleştirmişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.