“Eninde Sonunda Kazanan Bitcoin Olacak”

İlayda Peker

Altcoin’ler, son haftalarda Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğinden, birçok kripto para birimi projesinin uzun vadeli yararlılığı ve etkinliği hakkında bir tartışma başladı. Birçok isim Bitcoin’in bu konuda altcoin’lerden çok daha iyi olduğunu ifade ediyor. Örneğin; Ethereum’un şu anki kullanım durumu olan DeFi’nin geleneksel finansal ürünlerden daha iyi olmadığı gibi açıklamalar yapanlar da oldu.

Ancak Bitfinex’te işlem yaptığı bilinen önemli bir balinaya göre, yararlı olan bazı altcoin’ler var ve bu altcoin’lerin sağladıkları yenilikler eninde sonunda Bitcoin Blockchain’ine faydalı olacak.

Sonunda Kazanan: Bitcoin

Twitter’da oldukça popüler bir kripto hesabı olan Joe007’nin Bitfinex’te oldukça karlı işlemler yaptığı biliniyor.

Popüler yatırımcı Twitter üzerinden kendisine tüm altcoin’lerin kullanışsız olup olmadığı yönündeki soruyu yanıtladı. Joe007, bazı altcoin’ler oldukça faydalı olduğunu düşündüğünü, hatta bazılarının ilginç yenilikleri olduğunu ifade etti. Ancak Joe007’ye göre bu faydalar eninde sonunda Bitcoin’in işine yarayacak.

Öte yandan aynı isim kısa süre önce Chainlink (LINK) FOMO’sunun patlamak üzere olduğu hakkında da açıklamalar yapmıştı. Bilindiği gibi LINK Mart ayındaki düşüşten sonra %500 artış yaşadı.

Altcoin’ler Ölecek Mi?

Geçtiğimiz günlerde benzer açıklamaları Max Keiser da yapmıştı. Keiser konuyla ilgili açıklamalarında, altcoin’lerin Bitcoin’in zaten yaptığı veya sonunda yapacağı hiçbir şeyi yapamayacağını ifade etmişti. Çünkü Keiser’a göre, gizlilik uygulamaları için BTC, Taproot ve Schnorr Signatures gibi yeni teknolojilere sahip. Anında ve ucuz işlemler için BTC kullanıcıları ve geliştiricileri Lightning Network‘ü kullanıyor ve entegre ediyor. Akıllı sözleşmeler içinse BTC, Rootstock ve diğer ürünlere sahip.

Dolayısıyla önemli isimlere göre bazı altcoin projeleri zaman zaman başarılı olsa da eninde sonunda kazanan Bitcoin olacak.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Joe Biden: “Bitcoin’im Yok Ama Dolar Gönderebilirsiniz”

Sonraki Haber

Çin Bu Konuda Sanıldığı Gibi Bir Performansa Sahip Değil

İlgili Haberler