Enecuum Nedir?

Enecuum ENQ Nedir

Merhaba sevgili okurlar. Bugün Enecuum projesi hakkında tanıtıcı bilgiler vermeye çalışacağım. Bu yazımız ile “Enecuum Projesi Nedir? Nasıl Çalışır?” sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

Enecuum (ENQ) Nedir?

Enecuum, merkeziyetsiz Web 3.0 uygulamaları (app) için tasarlanmış bir mobil blockchain protokolüdür.

Proje, milyonlarca akıllı telefonu ve diğer cihazları tek bir ağda (network) birleştiren dünyanın ilk blockchain’i olmayı hedefliyor.

Enecuum’da fikir birliği, şu üç madencilik algoritması arasındaki etkileşim yoluyla elde ediliyor: Proof of Work (PoW), Proof of Activity (PoA) ve Proof of Stake (PoS).

Enecuum Coin Amacı Nedir?

Ekip blockchain ve kriptoparaların kitlesel kabulü için mobil ve masaüstü cihazlara sahip herkesi blockchain ağına dahil edebilen merkeziyetsiz bir ekosistem oluşturmayı hedeflemiş.

Bu amacı uğruna milyonlarca kişi için hızlı ve düşük maliyetli uygulamalar (app) oluşturmak üzere dApps geliştiricilerine güçlü bir araç seti sağlanmış.

Ekip her akıllı telefon sahibinin Enecuum küresel ağının bir parçası olmasını istiyor.

Madenciler tarafından belirlenen token değeri

Enecuum sisteminde her akıllı telefon bir madenci olabilir ve Enecuum’u daha güçlü ve güvenilir hâle getirebilir. Bu, projenin app’i kullanılarak basit, güvenli ve hızlı.

Özellikleri

Son Derece Merkeziyetsiz Yapı

Cihazlar Enecuum blockchain’ine bağlanır ve kullanılmayan veri işleme kapasitelerini paylaşır. Ne kadar çok cihaz bağlanırsa ağ hızı o kadar artar. Ölçeklenebilirlik problemi yok. Milyonlarca dağıtık cihazı birbirine bağlamak gerçekten merkeziyetsiz, güvenli ve istikrarlı bir sistem yaratacaktır.

Kolayca Katılım, Kolay Kazanç

Mobil cihaz sahibinin kriptopara dünyasına bağlanmak, para kazanmak, transfer yapmak, ürün ve hizmetler alabilmesi; hızlı, güvenli ve bankacılık ücretleri olmadan ödeme işlemleri yapabilmesi için sadece projenin uygulamasını indirmesi yeterli.

ENQ App, mobil cihazın pilini tüketmiyor ve telefonun şu özelliklere sahip olmasını gerektiriyor: Android 4.4, 1 GHz işlemci, 1.5 GB RAM.

Dapps Web 3.0 Ekosistemi

  • Hızlı ve kolay ödemeler
  • Esnek stake ödülleri
  • Veri koruması
  • Sanal varlıkların tokenizasyonu
  • Merkeziyetsiz finans araçları
  • Dijital kaynaklar için pazar yeri

Projenin an itibariyle 1488 adet node’u bulunuyor.

Hong Kong FinTech Derneği

Enecuum, Hong Kong FinTech Derneği (FTAHK) üyesi. Bu dernek; Büyük Çin (Bu ifadeyle Çin, Hong Kong, Tayvan, Makao ve bazen de Singapur kastediliyor) ve Asya’daki FinTech’in geleceğini önemseyen gönüllü bir grup yönetim kurulu üyesi ve komite eşbaşkanı tarafından yönetilmekte. Kâr amaçlı değiller ayrıca şeffaf, hesap verebilir ve bağımsız bir yapıya sahip.

TAKIM

Projenin 17 kişilik bir ekibi var.

CEO, Mikhail Sayfullin

2002’den beri girişimci. Uluslararası şirketlere kaliteli hizmet veren bir pazarlama ajansı kurup geliştirmiş. Mikhail, 2014 yılından bu yana eğlence ve Bilişim Teknolojisi alanında çalışıyor. 2017’den beri Enecuum projesinde.

Linkedin sayfası şurada.

CTO, Konstantin Zhidanov

Konstantin, düşük seviyeli programlama ve uygulamalı kriptografi becerileri olan bir yazılımcı. Ayrıca Saint-Petersburg Devlet Havacılık ve Uzay Üniversitesi’nde bilgisayar bilimleri ile ilgili dersler veriyor.

“Bir şeyi öğretmek, onu gerçekten anladığınızdan emin olmanın en iyi yoludur.” diyor.

Ekibin tamamını görmek içn tıklayınız.

Partnerler

Roadmap

Projenin güncel roadmap’i şu şekilde:

ENQ Coin Nedir?

Coinmarketcap verilerine göre;

Toplam arz: 126,880,564 ENQ

Dolaşımdaki adet: 44,739,394 ENQ

Max arz: 845,870,425 ENQ

Bu durum hiç hoşuma gitmedi.

Piyasa değeri: 615,813 USD

Proje hakkında daha fazla detay için Whitepaper‘a göz atınız.

Twitter’a giriş tarihleri Şubat 2018. Takipçi sayıları 4355.

Türkçe dahil pek çok dilde Telegram kanalları mevcut. İngilizce kanalında takipçi sayısı 5469.

Enecuum Coin Nasıl Satın Alınır?

Borsalarda ENQ kısaltmasıyla işlem gören Enecuum Coin’e Türkçe dil desteği ve düşük komisyon oranları ile adından sıkça söz ettiren dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para borsası Binance üzerinden ulaşabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Hindistan Merkez Bankası, Yargıtay’ın Kararını Beğenmedi!

Sonraki Haber

Hangi Kripto Para Yüzde 200 Arttı?

İlgili Haberler