En Popüler Kripto Girişimcileri Sosyal Medyada Nasıl Sıralanıyor?

Bitcoin Haber

Kripto para piyasasında ilgi çekici gelişmeler yaşanıyor. Sosyal medyada takipçi ve etkileşim sayılarına göre hazırlanan en popüler on kripto girişimci listesinde, Binance CEO’su Changpeng Zhao birinci sırada yer alırken, FTX’in iflasının ardından tutuklanan ve yargılanan Sam Bankman-Fried dikkat çekici bir şekilde listede yer aldı. Araştırma, sektörde kendilerini ispatlamış tanınmış girişimcileri içeriyor.

CoinLedger tarafından yapılan araştırmada, 2023 yılında kripto para piyasasının en etkili 30 kişisi CryptoWeekly tarafından belirlendikten sonra, bu kişilerin sosyal medya takipçileriyle birleştirilerek dünya çapında en çok takip edilen kripto girişimcileri sıralandı. Bu sıralamada Binance CEO’su Changpeng Zhao, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Twitter’ın kurucu ortağı ve Block CEO’su Jack Dorsey gibi popüler isimler ilk üçte yer aldı.

Changpeng Zhao, Twitter ve Instagram’da toplamda yaklaşık 9.1 milyon takipçiyle kripto para piyasasının en popüler girişimcisi olarak öne çıktı. Vitalik Buterin, 7.7 milyon takipçiyle Zhao’yu takip etti ve Jack Dorsey 6.4 milyon takipçiyle üçüncü sırada yer aldı.

MicroStrategy’nin kurucu ortağı Michael Saylor listeye dördüncü sırada girerken, ARK Investment Management’ın kurucusu ve CEO’su Cathie Wood beşinci sırada yer aldı. Saylor, Dorsey’in takipçi sayısının neredeyse yarısı kadarına sahipken, yaklaşık 3.25 milyon takipçiyle, Wood ise 1.6 milyon takipçiye sahip.

FTX’in iflas eden kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, liste sonunda yer aldı. FTX’in çöküşünden bir yıl geçmesine rağmen, Bankman-Fried hala Twitter ve Instagram’da 1.06 milyon takipçiye sahip. Socialblade verilerine göre, FTX iflasından sonra Bankman-Fried’in toplam takipçi sayısı yaklaşık 780.000’den 1.1 milyonun üzerine çıktı ve o zamandan beri 1 milyonun altına düşmedi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Status Coin (SNT): Decentralizasyon ve Gizliliğe Önem Verenler İçin Yeni Nesil Mesajlaşma Platformu

Sonraki Haber

Solana Coin Geleceğini Yaşıyor mu?

İlgili Haberler