En İyi Kullanıcı Deneyimini Hedefleyen NFT Pazar Yeri Upstairs, Lansmana Hazırlanıyor

İlayda Peker

NFT’lerin son birkaç yıldaki olağanüstü yükselişi birçok kişiyi şaşırttı, ancak uzmanlar ve meraklılar uzun zamandır blok zinciri alanının NFT alanı tarafından tutulan potansiyele inanıyorlardı. Bugüne kadarki en pahalı NFT, sadece birkaç ay önce 91.8 milyon dolara satıldı ve piyasada milyonlarca dolara satılan birkaç tane daha NFT var. Ani yükseliş, alana ilginin artmasına neden oldu ve daha fazla yatırımcı çekti. Ancak güvenilir pazar yerlerinin azlığı, NFT’lerin toplu olarak benimsenmesini önemli ölçüde engelledi. Güvenilir görünen birkaç seçenek ise bir başka önemli caydırıcı olan yüksek işlem ücretine sahipti. Ayrıca Upstairs ekibine göre, çoğu merkezi olmayan NFT pazar yeri, kullanıcı dostu bir arayüz sunmuyor ve genellikle yeni kullanıcılar tarafından biraz fazla karmaşık olarak kabul ediliyor

Ancak bu durumun, tüm kullanıcı deneyimini iyiye dönüştürmeyi ve kullanıcıların çıkarlarını en üstte tutmayı amaçlayan bir NFT pazarı olan Upstairs’in piyasaya sürülmesiyle değişmesi hedefleniyor. Upstairs kullanıcı arayüzünün, Web 3.0, kripto cüzdanları veya blok zinciri hakkında çok az bilgisi olan veya bunlardan hiç anlamayan, alanda yeni olanların bile NFT’leri kolayca basmasına izin verecek kadar basit tutulduğu ifade ediliyor.

Upstairs, bugüne kadar geliştirilen en iyi NFT pazar yerlerinden biri olarak nitelendiriliyor ve 10 Ekim 2022’de resmi olarak halka açılacak. Platform, çoklu zincir entegrasyonuna sahip ve para yatırma ve ödeme için ETH ve BNB zincirlerini destekler, böylece kullanıcılar farklı blok zincirlerinde geniş NFT yelpazesine sahip oluyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre CertiK Upstairs’in Akıllı Sözleşmelerini denetledi.

Upstairs, sorunsuz bir kayıt sürecinin yanı sıra basit ve etkileşimli bir UI sunarken diğer platformlarda yaygın olarak karşılaşılan sorunları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Kullanıcılar, kapsamlı ve karmaşık bir kayıt sürecine sahip diğer platformların aksine, bir e-posta adresiyle kolayca kaydolabilir ve NFT ticareti yapmaya başlayabilir.

Yapılan açıklamalara göre Upstairs’de yalnızca en tanınmış sanatçıların en seçkin ve küratörlüğünde koleksiyonları listeleniyor. Platform, Zhang Chi, Huteford ve Yang Ga dahil olmak üzere sektördeki büyük isimlerle işbirliği yaptı. Her listelemeden önce Upstairs, kullanım hakkını sağlamak için IP kaynağı ve sanatçı ile bir sözleşme imzalayacağını da ifade ediyor.

Platform, tümü mevcut pazar dinamikleri ve kullanıcı gereksinimleri doğrultusunda birçok önemli özellik sunduklarını ifade ediyor:

  • Düşük ücretler: Upstairs, düşük işlem ücretlerinin öneminin farkında olduklarını ve sonuç olarak, hem Telif Haklarını hem de platform ücretlerini içerecek şekilde %6’da tuttuklarını ifade ediyor. Ayrıca, Katman 2 teknolojilerinin backend entegrasyonu yoluyla elde edilen herhangi bir gas fee veya herhangi bir şekilde gizli ücretler olmadığı belirtiliyor.
  • Gelişmiş erişilebilirlik: Upstairs, topluluk için en erişilebilir platform olmayı amaçlıyor ve toplu alım ve satım gibi özellikler kullanıyor. Kullanıcıların fiat para biriminde ödeme yapmalarını sağlıyor. Ayrıca, birden çok dili destekliyor, böylece dünya çapındaki insanlar için erişilebilir hale geliyor.
  • Çoklu ödeme seçenekleri: Upstairs, kullanıcıların kripto borsaları aracılığıyla doğrudan para yatırmasına izin vererek tüm süreci basitleştirir. Upstairs, kripto parası olmayanlar için hem Visa hem de Master olmak üzere normal kredi kartlarının kullanımına da izin veriyor. Platform, sorunsuz yerel ödeme seçenekleri sunmak için XanPool, Alchemy Pay ve Simplex ile ortaklık kurdu. Upstairs ayrıca gelecekte çok daha fazla ödeme yöntemi  eklemeyi planlıyor.
  • Ek ödüller: Upstairs açıklamalarına göre piyasanın volatilitesi göz önüne alındığında, işlemlerden elde edilen karlar genellikle kullanıcılar için yeterli değil ve ek ödüller hayati bir rol oynar.Upstairs, kazançları artırmak ve işlem maliyetlerini daha da azaltmak için bir yönlendirme ve otomatik indirim programı sunar. Upstairs ile kullanıcılar, çoğu pazaryerinde olmadığı ifade edilen indirim programı aracılığıyla %2’ye varan ödüller kazanabilirler.
  • Bölgeye özel gelişmeler: Upstairs, NFT pazarındaki en önemli oyuncu olmayı amaçlıyor ve bunu başarmak için, dünyanın farklı yerlerindeki kullanıcılara küratörlü içerik sunacak. İster tarihi bir sanat eseri, ister modaya uygun bir koleksiyon olsun, hepsi emanet NFT pazarında koleksiyon olarak satışa sunulacak.
  • Staking: Staking, istikrarlı ve düzenli kar sağladığı göz önüne alındığında, son zamanlarda tercih edilen yatırım stratejilerinden biri haline geldi. Upstairs’deki kullanıcılar, ticaretten kazanılan tokenları stake edebilir ve sabit bir fon akışı oluşturabilir.
  • Gerçek zamanlı istatistikler: Ticaret, gerçek zamanlı veriler de dahil olmak üzere NFT’yi içeren çeşitli yönler hakkında ayrıntılı bilgi gerektirir. Upstairs, hazır ve hızlı bir şekilde anlaşılması için sistematik bir düzende düzenleme yaptıklarını ifade ediyor. Kullanıcılar bir NFT’nin nadirliğini belirleyebilir, sıralamasını doğrulayabilir ve satış hacmini kontrol edebilir.

Upstairs’de ayrıca tam güvenlik ve emniyet sağlamak için en gelişmiş güvenlik protokolleri kullanıldığı ifade ediliyor. Ayrıca, kullanıcının içinin rahat olmasını sağlamak için pazarda listelenen koleksiyonların orijinalliği önceden doğrulanıyor.

Upstairs’in kullanmak istediği NFT’lerin bir diğer önemli yönü, gerçek dünyadaki faydaları. Mevcut NFT’lerin çoğu, cüzdanda saklanan dijital sanattan başka bir şey değil. Ancak Upstairs’te bulunanlar oyunlarda kullanılabilir ve birçoğunun gerçek dünya uygulamaları olacak. Ayrıca, her parçanın değeri, geçmiş ticarete ve sunduğu avantajlara dayalı olarak gerekçelendirilecek.

Upstairs’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Rex Teo, “Upstairs’in amacı, Web3.0 teknolojilerini Web2.0’ın etki alanına bağlayarak tüm kullanıcılar için blok zinciri karmaşıklıklarını azaltmak ve her kullanıcının NFT’leri sorunsuz geçiş seçenekleriyle takas etmesine izin vermektir. NFT Endüstrisi, dijital koleksiyon ürünlerinin geleceğinde açıkça önemli bir bileşen olacak. Upstairs ile bu sektörde devrim yaratmayı dört gözle bekliyoruz” sözlerini kullanıyor.

Upstairs açıklamalara göre, kendini işine adamış profesyonellerden oluşan bir ekip oluşturdu, sanatçılarla işbirliği yaptı ve platformun uzun vadeli sürdürülebilirliğini ve daha da geliştirilmesini sağlamak için en iyi pazarlama ve tüzel kişilerle ortaklık kurdu. Basit ve anlaşılır kullanıcı arayüzü, hızlı işlem, sorunsuz işlemler ve çok sayıda özellik, Upstairs’in geliştirilmesi için harcanan çabaların kanıtı olarak gösteriliyor.

Bu nedenle, NFT’lere yatırım yapmayı veya koleksiyon olarak bazılarını almayı planlayanlar için Upstairs’in iyi bir seçim olduğu iddia ediliyor. 10 Ekim 2022’deki lansmanından sonra platformda çok çeşitli koleksiyonlar mevcut olacak.

WebsiteTwitterFacebookInstagramTelegramDiscord

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Grayscale Bitcoin Fonu, Spot Fiyatın Yüzde 36 Altında!

Sonraki Haber

Cardano Kurucusundan İlginç Wrapped Bitcoin Yorumu!

İlgili Haberler