En İyi DeFi & NFT Projesinin Token Satışı İle Tanışın: TimeCoin (TMCN)

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Şu an için TimeCoin’e (TMCN) yatırım yapıp hem sermaye hem de sabit gelir kazancı elde etmek adına en iyi vakit gelmiş olabilir. TimeCoin’in (TMCN) özel token satışı 15 Şubat 2021’de başladı ve token’in mevcut piyasa değerinden %93 düşük fiyat üzerinden satış yapılıyor.

Token, 11 Kasım 2020 tarihinde BitForex kripto para borsasının IEO’su ile piyasaya sürüldü ve 0,7 dolarlık başlangıç fiyatına sahipti. Piyasaya sürülmesinden sonra ise fiyat 11 dolara kadar yükseldi ve yükselişini sürdürdü. TMCN’in fiyatı 18 Şubat 2021 tarihinde ise 8.500 dolara kadar yükseldi ve ilk fiyatının neredeyse 12.142 kat üzerine çıktı. TimeCoin buna ek olarak 24 Mart 2021 tarihinde de BitMart kripto para borsası, 14 Nisan 2021 tarihinde BiKi kripto para borsası üzerinde listelendi ve yakında yeni listelenmneler de olabilir.

TimeCoinProtocol projesi ilk olarak 4 milyon dolarlık yatırım yapan birkaç yatırımcı tarafından finanse edildi ve piyasada çok sınırı sayıda token arzı bulunuyordu.

Şimdi ise Özel Token Satışı sayesinde söz konusu tokenler OTC (tezgah üstü alım satım) piyasalarında satışa çıkartılacak. Projenin arkasındaki isimler ise piyasada mevcut olan tokenlerin büyük bir kısmını büyük bir satış baskısı oluşturmamak için satın aldı.

Tokenler buna ek olarak ilerleyen tarihlerde başka kripto para borsalarında da alım satıma açılacak. Şimdiye kadar ise TimeCoin’in halka açık veya özel hiçbir satışı olmadı. Bunun yerine IEO esnasında çok küçük miktarda token satışı gerçekleştirildi.

Özel Token Satışı ise projenin geliştirilmesi için fon toplamak adına özel bir yere sahip. Token satışından elde edilecek gelirin kullanılacağı spesifik uygulama ise eSportStars dApp olacak. Ekim 2020’de piyasaya sürülen uygulamanın hızlı bir şekilde büyümesi öngörülmekte. Projenin bu büyüme için ise geliştirilecek birçok alanı var ve özellikle DeFi ile NFT ekosisteminin bir parçası olması elzem. TimeCoinProtocol ve diğer dApp’ler için DeFi ve NFT entegrasyonu büyük bir öneme sahip. Projenin arkasındakiler VTuber girişimini de başlattı ve VTuber ekibinden birisi olan Shirahara Uni, şimdiden farklı girişimlerde bulundu. Proje ekibi buna ek olarak VTuber’lar ile diğer içerik üreticilerinin NFT tabanlı ürünleri alıp satabileceği bir NFT piyasası oluşturmayı planlıyor.

Proje ekibi sadece NFT ile de sınırlı kalmak istemiyor. Creator Sponsor Staking (CSS) isimli bir DeFi sistemi ile yukarıda sözü edilen NFT alım satım platformu sayesinde projenin ciddi bir ivme elde etmesi bekleniyor. Proje katılımcıları ellerindeki TimeCoin miktarını CSS platformunda 6 ay stake yaparak %12 arttırabilir. 12 ay stake yapanlar ise bunu %24 arttırma şansına sahip. Arttırılan ve stake gelirinden elde edilen fonlar ise taraftarlar ile içerik üreticileri arasında 50/50 bölüştürülecek. İçerik üreticileri sponsorluk karşılığında özel üyelikler, özel hizmetler, NFT tabanlı ürünler, hizmetler ve indirim kuponları sağlayacak. Yani 50/50’lik pay ayrımında da taraftarlar yine kazançlı olacak.

Proje ekibi yeni token satışı için ise piyasaya girmeyecek olan özel iki token satışı daha yapacak. Söz konusu tokenler direkt olarak DeFi ve NFT sektörüne yönelik özellikleri için kullanılacak ve dApp’ler ile NFT piyasasında işlevsel olacak. Bu da yatırımcıların direkt olarak eSpor oyuncuları, yayıncılar, VTuber’lar gibi farklı kitleleri söz konusu tokenler ile desteklemeisni sağlayacak. Bu sayede hem içerik üreticileri hem de yatırımcılar ek tokenler elde edebilecek ve oyun içi eşyalar, NFT tabanlı sanat eserleri ve anime karakterleri gibi eşyalara ulaşabilecek. TMCN yatırımcıları direkt olarak içerik üreticilerini destekleyebilir ve TMCN de bunun için kullanılabilir.

Toplam 100.000.000 TMCN token’in 10.000.000 adeti iki özel token satışında satışa çıkartılacak.

İlk token satışı 15 Şubat tarihinde başladı ve 30 Nisan 2021 tarihine kadar sürecek. Bu süreçte 5.000.000 adet TMCN token birim başına 0,00004 BTC üzerinden satışa çıkartılacak. Bu da mevcut piyasa değerine kıyasla %90 indirimli olduğu anlamına geliyor.

İkinci token satışı ise 1 Mayıs 2021’de başlayacak ve 31 Mayıs 2021 tarihine kadar sürecek. Bu token satışında da 5.000.000 adet TMCN satılacak ve birim fiyat 0,00009 BTC olacak. Bu da piyasa değerinin %80 altında satış yapılacağını gösteriyor.

Toplanması hedeflenen toplam fon miktarı 20 milyon dolar olarak belirlendi.

Kullanıcılar BTC, USDT veya ETH aracılığıyla TimeCoinProtol.com/sale sayfasından alım yapabilecek. TMCN satın almak için bir kullanıcının MetaMask gibi özel yazılım cüzdanı hazırlaması özellikle tavsiye edilmektedir. (Kullanıcıların kripto para borsası hesabı kullanarak TMCN alması tavsiye EDİLMEZ.)

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Enerji Tüketimi BTC İçin Bir Tehdit Mi?

Sonraki Haber

Meltem Demirörs Coinbase IPO’sunu Değerlendirdi: Bir Dönüm Noktası

İlgili Haberler