En Büyük Devletler Kripto Paraları Tartışacak!

Fatih Uçar

Regülasyonlar her alanda bir ihtiyaç fakat kripto para yatırımcılarını kısıtlayıcı önlemler piyasanın geleceğini tehdit ediyor. Bugüne kadar kriptoların imajını toparlamaya çalışanların elde ettiği kazanımlar Terra UST çöküşüyle birlikte kaybolmuşa benziyor. Bugün FED ve SEC piyasadaki risklere dikkat çekti. İşte detaylar.

G7 Ülkeleri ve Kripto Paralar

Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, son kripto para piyasası oynaklığının küresel düzenleyiciler için bir “uyanış” işareti olduğunu söyledi. G7’den merkez bankası yöneticileri ve maliye bakanlarının kripto para birimlerinin düzenlenmesini tartışmayı planladıkları bildiriliyor.

Reuters tarafından salı günü yayınlanan bir rapora göre, Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Almanya, Fransa, İtalya ve Birleşik Krallık’tan temsilcilerin büyük olasılıkla kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeve ile ilgili konularda konuşacaklarını söyledi.

Almanya’nın Bonn ve Königswinter kentlerinde çarşamba günü başlayacak olan toplantı kripto para piyasalarındaki son olayları da gündemine alacak. Özellikle dolara sabitlenen tokenlere ciddi yer verilmesi bekleniyor.

Merkez Bankası Başkanı Konuştu

Paris’teki gelişen piyasalar konferansında Villeroy, Avrupa Parlamentosu’nun kripto üzerinde düzenleyici bir çerçeve oluşturmayı amaçlayan mevzuatına atıfta bulunarak, “Avrupa, MiCA ile yolu açtı” dedi.

Fransa Merkez Bankası Başkanı, salı günü Paris’teki Gelişmekte Olan Piyasalar Forumu’na yaptığı konuşmada şunları ekledi:

Kripto paralar, yetki alanları arasında tutarlı ve uygun bir şekilde düzenlenmediği, denetlenmediği ve birlikte çalışabilir durumda olmadığı takdirde uluslararası finansal sistemi bozabilir”.

G7 web sitesine göre, maliye bakanları ve merkez bankası başkanları, üye ülkelerin COVID-19 pandemisi nedeniyle toparlanması ve finansal istikrarı ile ilgili politikaları görüşmek üzere 18-20 Mayıs tarihleri ​​arasında Almanya’da bir araya gelecek ve “yaklaşan dönüşüm süreçlerini bu bağlamda şekillendirecek. dijitalleşme ve iklim tarafsızlığı” ve Uluslararası Para Fonu’ndaki iş politikası ele alınacak.

Grup, 2021’de merkez bankası dijital para birimlerinin olası kullanıma sunulmasıyla ilgili yönergeler yayınladı ve bildirildiğine göre, belirli stablecoinlerin küresel finansal sistemi tehdit edebileceği konusunda 2019 yılında uyarı yayınladı.

Villeroy daha önce AB yetkililerini kriptonun bölgesel pazarlardaki artan rolü göz önüne alındığında düzenleyici bir çerçeve geliştirmeye çağırdı ve harekete geçmek için yalnızca “bir veya iki yıl”ları olduğunu söyledi. Fransa’daki seçim zaferinden önce Emmanuel Macron, Avrupa Parlamentosu’nun son çabalarını desteklediğini söyledi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Madenciliğinde Son Durum Ne?

Sonraki Haber

XRP Grafikleri: XRP Fiyatında Son Durum ve Beklentiler

İlgili Haberler