En Büyük Altcoin Önce Hangi Seviyeyi Görecek!

Fatih Uçar

FOMC tutanaklarının etkisiyle kripto para piyasaları bugüne zararla devam ediyor. En büyük altcoin düşüşte. Ethereum için yaklaşan Merge iyi bir fiyat katalizörü oldu, ETH fiyatı 880 dolar dibinden %100’ün üzerinde artış yaşadı. Peki ilerleyen günlerde hangi seviyeler görülebilir? Kripto para yatırımcıları daha fazla yükseliş görebilecek mi? Detaylar haberimizde.

Ethereum (ETH)

2.000 dolar seviyesinden sonra istikrarlı bir düşüş dönemine giren ETH bugün 1.800 dolara kadar indi. Çok beklenen düzeltme trendin tersine dönmesine neden olabilir. Mevcut piyasa yapısı düşüş eğilimini destekliyor. Yazı hazırlandığı sırada ETH %2,46 düşüşle 1.830 dolardan el değiştiriyor. 24 saatlik işlem hacmi %16’dan fazla artarak 19,3 milyar dolara yükseldi.

ETH, 8 Ağustos’ta “Cup & Handle” modelini kırdı ve 1.730 dolardan 2.030 dolara yükselmeye başladı. Hacimler ortalama çizginin altında ve düşüyor, fiyat yukarı doğru hareket ediyor, bu da fiyatın temkinli hareketini doğruluyor. Son birkaç seansta, günlük bazda önceki günlerin en düşük seviyesini kırarak daha yüksek seviyeye yakın ret mumları görüyoruz. Bu devam ederse, önümüzdeki günlerde keskin bir düşüş mumu bekleyebiliriz.

Ethereum (ETH) Fiyat Tahmin

Ethereum haftalık grafikte 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama’da (EMA) dirençle karşı karşıya. ETH fiyatı 2.032 dolarlık son zirvesinin üzerinde kapanış yapabilirse yükseliş ivmesinin devam ettiği söylenebilir. Aksi taktirde daha derin bir dip yatırımcıları bekleyecek. Yatırımcıların izlemesi gereken destek bölgesi 1.720 dolar ile 1.750 dolar aralığındadır. Bu aynı zamanda günlük grafikte 20 Günlük EMA destek seviyesidir.

Bir saatlik grafikte ETH bir “Baş ve Omuz” modeli oluşturuyor. Boyun çizgisi 1.865 dolar. Eğer bu seviye altında kapanışlar görmeye devam edersek bahsi geçen destek bölgesinin ziyaret edilme ihtimali daha da artacaktır. Olası geri dönüşte ise yatırımcılar 2.100 doların üzerinde bir zirve hedefleyecektir. Birkaç dakika içinde açıklanacak olan FOMC tutanakları ETH fiyatındaki düşüşün derinleşmesini destekleyebilir.

Eylül ayındaki Merge öncesinde birçok analist fiyatın 2.400 dolar üzerine tırmanmasını bekliyordu. Ancak ETH şimdilik yatırımcıların bu iştahını görmüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İlginç Rapor: Kripto Para Odaklı Dolandırıcılıklar Azaldı!

Sonraki Haber

Kriptolarda Son Durum: BTC, ETH, SOL, DOGE ve Diğerleri

İlgili Haberler