En Büyük Altcoin Ethereum (ETH) ATH Kaydetti! Kripto Para Piyasasında Yeşil Görünüm Sürüyor

Mert Bahçe

En büyük altcoin Ethereum, geçtiğimiz saatlerde önemli direnç 4.650 doların üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin 66.000 dolar seviyelerin ATH arayışındayken Ethereum zirveyi belirledi. En popüler ikinci kripto para Ethereum, CMC verilerine göre 4.762 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

En Popüler İkinci Kripto Para, Zirveye Dokundu

Kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin’in yükselişi ile yeşile büründü. Bitcoin, 24 saatlik zaman diliminde fiyatına 4.562 dolarlık bir değer kattı. Bununla birlikte en büyük altcoin Ethereum, ATH belirleyerek önemli bir sekansa imza attı. Lider altcoin, beklenen ralliye başlarken 5.000 dolar seviyesine oldukça yaklaştı.

Bunun yanı sıra diğer kripto para birimleri önemli sekanslar kaydetti. Dogecoin 0.28 doları aşarken XRP 1.30 dolar hedefine doğru ilerliyor. Shiba Inu, son toparlanmanın akabinde ivme kaybederken bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.000055 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Takip Edilmesi Gereken Kritik Seviyeler

Genel piyasa trendi yukarı yönü işaret ederken Ethereum’un psikolojik olarak görülen 5.000 dolar seviyesini test etmek adına girişimleri bulunuyor. ETH, 4.650 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkarak yükseliş ivmesini hızlandırdı. RSI aşırı alım bölgesine yakın ancak doğru katalizörlerin sahneye çıkması durumunda ek yukarı yönlü momentum kazanmak için yeterli alan gözüküyor.

Ethereum için en yakın direnç seviyesi 4.770 dolar seviyelerindeyken bu bölgenin üstü bir atılım 5.000 dolar yolculuğunda önemli bir kilometre taşı olacaktır. Öte yandan olası bir salınımda 4.650 dolarlık seviye ilk destek olarak hizmet edecektir. Ethereum’un bu seviyeyi kaybetmesi durumunda bir sonraki destek 4.535 dolardır. Aşağı yönlü hareketin devamı konusunda ise 20 EMA’da bulunan 4.329 dolar seviyesine kadar düşüşler kaydedilebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Beklenen Hamle Geldi: Bitcoin (BTC) Yönünü Yukarı Çevirdi!

Sonraki Haber

Kripto Paralarda Bir Kilometre Taşı Daha Geride Kaldı: 3 Trilyon Dolar Görüldü!

İlgili Haberler