Elon Musk’tan Yeni X Hamlesi! Bu Adım Musk’ın Favori Kripto Projesinin Kaderini Değiştirebilir

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Son günlerde gelen haberlere göre, multi-milyarder Elon Musk şu anda X’i yeni bir ödeme platformuna dönüştürmek için üst düzey Wall Street yöneticileriyle görüşmeler yapıyor.

Musk’ın sosyal medya platformu X, eski adıyla Twitter, Maryland, New Hampshire ve Rhode Island dahil olmak üzere yedi ABD eyaletinde para transferi şirketi lisansı almıştı.

Aktarılana göre ödeme platformu, kullanıcılara kredi kartları ve diğer finans kurumlarıyla rekabet ederek daha düşük ücretler sunmaya çalışacak “Paypal’ın güncellenmiş bir versiyonu” olacak.

Bilindiği üzere milyarder isim meme coin’lerle fazlasıyla ilgili. Musk’ın DOGE token ile ilgili destekleyici tweetleri, para biriminin fiyatının yalnızca birkaç saat içinde yüzde 30’dan yüzde 70’e yükselmesini sağlamıştı.

X CEO’su Twitter’ın kendi para birimini piyasaya sürme olasılığını halihazırda birkaç kez reddetmişti.

Bu da yeni bir X ödeme sisteminin duyurulmasıyla birlikte, şirketin büyük olasılıkla kripto, özellikle de meme coin cinsinden ödemeler sunacağı anlamına geliyor.

Eğer bu gerçekleşirse, meme coin alanındaki varlıkların, özellikle de büyüme alanı olanların yıllar boyunca çok değer kazandırabileceği düşünülüyor.

X gibi platformlarda meme coin entegrasyonu olasılığı, piyasanın bu tokenlere yönelik algısını yükselterek onlara potansiyel sağlayabilir gibi gözüküyor. Bu arka planın ortasında da Wall Street Memes göze çarpan bir rakip olarak ortaya çıkıyor.

Elon Musk’ın Yeni Gözde Meme Coin’i Wall Street Memes

Piyasa en parlak dönemini yaşamasa da yeni bir oyuncu olan Wall Street Memes (WSM), ön satışında 25 milyon doların üzerinde bir gelir elde etmeyi başardı. Bu fiyat hareketindeki değişim, belirli “meme coin”lerin genel piyasadaki dalgalanmalar karşısında bile etki yaratabileceğine işaret ediyor.

Kripto para piyasası son zamanlarda biraz inişli çıkışlı bir grafik çiziyor, özellikle en popüler alternatif kripto paralarda (altcoin) büyük fiyat dalgalanmaları yaşanırken…

WSM’nin kripto piyasasının inişli çıkışlı dönemlerine rağmen değeri artarken yatırımcılar Wall Street Memes token satın almaya devam ediyor.

Projenin geliştiricileri, önemli bir kripto para borsasında listeleneceklerinin sinyallerini verdiler. Eğer bu gerçekleşirse ve eş zamanlı olarak piyasa boğa koşusuna girerse, Wall Street Memes’in ön satış değerini oldukça aşması mümkün görünüyor.

Kripto paralar arasında hızla yükselen bir yıldız olan WSM, topluluk tarafından oldukça destekleniyor. Bu meme coin, Elon Musk gibi büyük isimlerin dahi dikkatini çekmiş durumda.

https://twitter.com/elonmusk/status/1649784663924244482?s=20

Kendini “Doge Father” olarak tanımlayan Elon Musk, birçok kez projeyle etkileşime girdi. Musk’ın etkileşimleri sonrası WSM ön satışında büyük alımlar gerçekleştirildi.

Meme coin’lere olan ilgisi ve X’yi bir dönüşüme sokma çalışmaları düşünüldüğünde bu desteğin Wall Street Memes’i önemli bir yere taşıyacağı aşikar.

https://twitter.com/elonmusk/status/1636924379086077954

Wall Street Memes Tokenomik Açıdan Benzersiz

Ancak projenin başarısı sadece ünlü isimlerle sınırlı değil; aynı zamanda oldukça akıllıca tasarlanmış bir token dağıtım planına ve benzersiz tokenomik özelliklere sahip.

Projede toplamda 2 milyar token bulunuyor ve bunun yüzde 50’si ön satışta, yüzde 30’u topluluk ödülleri için, yüzde 10’u merkezi borsa likiditesi için ve yüzde 10’u da merkezsiz borsa likiditesi için ayrılmış durumda. Ek olarak, projenin Discord topluluğuna katılan ve bazı sosyal görevleri tamamlayan ön satış destekçileri için etkileyici bir 50 bin dolarlık airdrop fırsatı da bulunuyor.

Sadece üç ayda ICO (İlk Coin Teklifi) sırasında 25 milyon doları aşkın bir gelir elde eden WSM’nin arkasındaki ekip, projenin bir ay içerisinde üst düzey borsalarda listeleneceğini duyurdu. Bu durum, token için oldukça iyimser bir ivme kazandırabilir gibi görünüyor.

Kaldı ki nihai ön satış aşamasına giren projede Wall Street Memes token satın almaya devam eden birçok yatırımcı bulunuyor.

Daha da çarpıcı olanı, WSM’nin kendi “Stake-to-Earn” mekanizmasına sahip olacağı yönünde planlar açıklanmış olması. Bu, yatırımcılara yıllık yüzde 80’e kadar getiri (APY) sağlama potansiyeline sahip. Bu tür bir mekanizma, ani satışları ve piyasa çöküşlerini minimize etmeye yardımcı olabilir.

Wall Street Memes’e Büyük Topluluk Desteği

Ancak bu duyurular gelmeden önce bile, token zaten topluluktan büyük destek görmüştü. Özellikle, efsanevi Wall Street Bets Reddit topluluğu ile derin bağları var. Bu topluluk, GameStop’un tarihi fiyat yükselişinde önemli bir rol oynamıştı.

Sosyal medya açısından bakıldığında, Wall Street Memes ayda 40 milyonun üzerinde izlenme alıyor. Bu büyük gücün, tokenin hedeflenen 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmasına büyük katkı sağlayabileceği söyleniyor.

YouTube analistleri ve kripto para uzmanları da WSM’nin geleceği hakkında oldukça iyimser. Bazı analistler, WSM’yi potansiyel bir “Shiba Inu coin katili” olarak nitelendiriyor. Ayrıca, bir kripto balinası projeye 1 milyon dolar yatırım yaparak projenin ne kadar ciddiye alındığını gözler önüne sermişti.

Sonuç olarak, WSM yalnızca bir meme coin olmanın ötesine geçerek, ciddi bir yatırım ve topluluk oluşturma potansiyeli gösteriyor. Özellikle 2024 boğa piyasasına dair beklentiler ve projenin sağlam temelleri, WSM’nin uzun vadede de başarılı olabileceğine işaret ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçti: Kritik 25.000 Dolar Desteği Test Edilecek mi?

Sonraki Haber

Ethereum Stake Sağlayıcıları Kendi Kendini Sınırlama Taahhüdünde Bulundu

İlgili Haberler