Elon Musk’ın Tweet’i Floki Inu’yu Hareketlendirdi: FLOKI Fiyatında Son Durum

Mert Bahçe

Milyarder girişimci Elon Musk, günün erken saatlerine Shiba Inu ırkı Floki adındaki köpeğini sosyal medyada paylaştı. Twitter’da 90.000’den fazla tweet toplayan Floki, 24 saatlik işlem hacimlerinde inanılmaz boyutlara ulaştı.

FLOKI Fiyatında Son Durum

Popüler şaka kripto para Floki, milyarder iş insanı Elon Musk’ın tweet’inin öncesinde 0.00007509 dolara kadar tırmanmıştı. Ancak Tesla CEO’sunun tweet’inin akabinde 0.00005094 dolara kadar geri çekilme kaydedildi. Elon Musk, bu sefer bir pump hareketini ateşleyemedi. Floki, 24 saatlik zaman diliminde %20’ye varan aşağı yönlü hareketler kaydetti.

Bununla birlikte Shiba Inu (SHIB) %10’un üzerinde artarak 0.000009 dolar barajını aşmayı başardı. Shiba Inu yükselişi bir balinanın 7 trilyon SHIB satın almasıyla tetiklenirken geçtiğimiz hafta sonu toplam 276 milyar SHIB satın alındı. Shiba Inu, bu yılın başlarında piyasaya sürülen Dogecoin rakibi bir şaka kripto para birimidir. 10 Mayıs tarihinde 0.0000388 dolara dokunan SHIB tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Elon Musk ve Kripto Paralara Etkisi

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, şaka kripto para birimi Dogecoin’e destek olmakla büyük tepki toplamıştı. Bitcoin ve Dogecoin ile ilgilenen başarılı isim, şaka kripto paraları da yakından takip ediyor. Bir dönem fiyat manipülasyoncusu olarak suçlanan Musk, iddiaları yanıtsız bıraktı.

Renkli kişiliği ve açık sözlülüğüyle tanınan Elon Musk, birçok Dogecoin etkinliğine katıldı. Bunun yanı sıra köpeğine Floki ismini koyan Musk, FLOKI ismindeki şaka kripto paraya inanılmaz ralliler sağladı. Birçok kesimden tepkiler toplamasına rağmen söylentilere kulak asmayan Musk, Twitter üzerinden paylaşımlarına devam ediyor. Ancak kripto para piyasası, Elon Musk tweet’lerine bağışıklık kazanırken ralli tetikleyici etkiyi yok sayıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Edward Snowden: “Çin Yasakları Bitcoin’i Daha da Güçlendirdi”

Sonraki Haber

Ukrayna Polisi 1,2 Milyon Dolar Kripto Para Ele Geçirdi!

İlgili Haberler