Elon Musk’ın Son Tweet’i Kripto Topluluğunu Karıştırdı

İlayda Peker

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk, bu sabah yaptığı bir Twitter paylaşımı ile kripto para ekosisteminin gündeminde ses getirmeyi başardı. Musk paylaştığı tweet’te “Bitcoin benim güvenli kelimem değil” ifadelerini kullandı.

“Güvenli Kelime”

Musk’ın açıklamaları Twitter ekosisteminde anında bir viral halini aldı. Binlerce beğeniye ulaşan tweet’e aynı zamanda çok çeşitli yorumlar da yapıldı.

Aslında Elon Musk’ın hem Bitcoin’e hem de diğer kripto para birimlerine ilgi duyduğu biliniyor. Musk daha önce de defalarca kripto para birimleri ile ilgili açıklamalar yapmıştı. Ancak bu açıklamalarda son tweet’in tersine daha yapıcı açıklamalardı.

Tanınmış bir kripto para analisti olan The Moon bu tweet ile Elon Musk’ın takipçilerine Bitcoin’i tanıtmayı amaçladığını dile getirdi. Ayrıca The Moon Bitcoin’in neden değerli olduğunu anlatan bir tweet ile Musk’a cevap verdi. Bunu yanında Bitcoin ve kripto para podcast’leri yayınlayan Peter McCormack, kripto paralarla ilgili konuşmak üzere Musk’ı bir podcast bölümü kaydetmeye çağırdı.

Öte yandan Bitcoin fiyatı bu yoruma gözle görülür bir tepki vermedi. Ancak Musk, “Hadi Bitcoin alın” gibi bir yorum paylaşmış olsaydı muhtemelen gözle görülür bir fiyat hareketi yaşanırdı…

Musk Bitcoin’i Seviyor

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Musk, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yanında olan bir isim. Örneğin Musk, ARK Invest ile yaptığı bir podcast röportajında Bitcoin’in geleceğinin parlak olduğunu düşündüğünü dile getirmişti. Bunun yanında Bitcoin’i bildiğini ifade eden Musk proof-of-work konseptinin çok iyi olmadığını düşündüğünü de eklemişti.

Dolayısıyla aslında Musk Bitcoin’i seviyor. Bu açıklama ile tam olarak ne anlatmak istediği henüz anlaşılamamış olsa da bunun altında kötü niyet olduğunu düşünmüyorum…


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Ripple, Mobil Ödemelerde Kritik Rol Oynayacak”

Sonraki Haber

BTC ve Altın Arasındaki Fiyat Korelasyonu, Yatırım Getirilerine Yansıyor Mu?

İlgili Haberler