Elon Musk’ın Platformu X, Botları Caydırmak İçin Ücretli Üyelik Sistemi Test Ediyor

Bitcoin Haber

Elon Musk’ın sahibi olduğu X platformunda, yeni bir üyelik sistemi test ediliyor. Bu sistem “Not A Bot” adıyla anılıyor ve yeni kullanıcıların doğrulanmış kurumsal hesap olabilmek için 1 dolarlık ücret ödemelerini gerektiriyor. Bu deneme 17 Ekim’de başladı ve şu an sadece Yeni Zelanda ve Filipinler’deki yeni kullanıcılar için geçerli.

“Not A Bot” uygulaması, kullanıcıların telefon numaralarını ve ödeme yöntemlerini doğrulamalarını gerektirerek, platformdaki bot faaliyetlerini caydırmayı amaçlıyor. Bu deneme, platformun manipülasyonunu önlemek ve bot faaliyetlerini azaltmak amacıyla geliştirildi.

Bu sistemle birlikte 1 dolarlık abonelik ücreti ödenen hesaplar, X platformunun tüm özelliklerini kullanabilecek. Ancak ücret ödenmezse, hesaplar üzerinden sadece gönderi okunabilecek, video izlenebilecek ve X hesapları takip edilebilecek.

Sosyal medya botları üzerine yapılan araştırmalara göre, bu hesaplar için bot terimi yetersiz kalıyor ve birçok dil modeli odaklı program ile birlikte büyük bir sorun haline geldi. X ekibi bu durumu çözmek için botları platformdan uzak tutmayı amaçlıyor.

Son olarak, X platformunda bir ödeme sistemi geliştirilmesi ve alışveriş platformu kurulmasıyla birlikte, gözler tekrar Dogecoin‘e çevrildi. Yeni kullanıcılardan 1 dolar talep edilmesi, Dogecoin’in sisteme dahil edilmesi ile kripto para piyasasının en büyük meme token’ı için yükselişin fitilini ateşleyeceği düşünülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yükseliş Trendini Sürdürebilir mi? Uzman Analist Açıkladı!

Sonraki Haber

Bitcoin Yönünü Kurumsal Faaliyetler Belirleyecek: ETF Başvuruları Güncelleniyor

İlgili Haberler