Elon Musk’ın Favori Coin’i Değişmedi!

Elon Musk’ın Favori Coin’i Değişmedi!

Tesla CEO’su Elon Musk uzun zaman sonra yine kripto paralarla ilgili açıklamalar yaptı ve kendisinin favori kripto parasının değişmediğini takipçileriyle paylaştı.

Musk’tan Dogecoin Açıklaması

Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda hala kripto para piyasasını takipte olduğunu kullanıcılarına hatırlattı. Tesla CEO’su yine geçen yıl olduğu gibi Dogecoin’i desteklemeye devam ettiğini ve favori kripto parasının da değişmediğini ifade etti.

Musk 2019 yılında yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanmıştı:

Dogecoin benim en sevdiğim kripto para birimi olabilir. Oldukça havalı.

Musk bu açıklamasını, April Fool’un DOGE için potansiyel CEO olarak seçildiği anketin ardından yapmıştı.

Öte yandan Musk’ın kripto paralara karşı tutumu ilginç görünüyor. Çünkü zaman zaman konuyla ilgili genel yorumlar yapıyor ve konunun derinliklerine inmesi istendiğinde bu tarz açıklamalar yapmaktan her zaman uzak duruyor.

Bunun yanında geçtiğimiz günlerde katıldığı bir podcast’te Musk kripto para birimlerinin nakit gibi işlem görebileceğini ifade etmiş ama bu konuda çok hevesli olmadığını ifade etmişti. Ayrıca Musk paylaştığı bir tweet’te Bitcoin’in kendisinin “anahtar kelimesi” olduğunu dile getirmişti. Ancak birçok takipçi bunu bir “şaka” olarak nitelendirdi.

Dogecoin

Aslında Dogecoin bir internet şakalaşmasından ortaya çıktı ve beklenenden çok daha büyük bir ilgi yarattı. 2013 yılında piyasaya sürülen kripto para, proof-of-work algoritması (POW) için Litecoin gibi Scrypt kullanıyor ve block zamanlaması 1’er dakika olarak belirlenmiş bir coin olarak karşımıza çıkıyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada piyasa hacmi bakımından 33. sırada yer alan Dogecoin (DOGE) 0.0023 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.