Elon Musk ve Jack Dorsey’in Bitcoin’i Tartışacağı Konferansa Sayılı Saatler Kaldı!

Mert Bahçe

Geçtiğimiz ay Kripto İnovasyon Konseyi, Bitcoin özelinde “The B Word” adlı bir konferans düzenleyeceğini duyurdu. Elon Musk ve birçok milyarder ismin katılacağı konferansa az bir süre kaldı.

The B Word Konferansı Ayrıntıları

Kripto İnovasyon Konseyi’nin düzenleyeceği The B Word konferansına artık sayılı saatler kaldı. Katılımcılar arasında Elon Musk, Jack Dorsey, Cathie Wood ve Adam Back gibi önemli isimlerin yer alacağı etkinlik, 21 Temmuz Çarşamba günü başlayacak. Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin ile ilgili çevreseler endişelerini anlatmayı planlıyor. The B Word, “kriptonun değişim vaadini gösterme ve faydalarını politikacılara, düzenleyicilere ve dünyadaki tüm insanlara iletme misyonuna sahip kripto endüstrisi liderlerinin küresel bir ittifakı” olarak tanımlanıyor.

Üyeler arasında Fidelity, Coinbase, Square ve VC firması Paradigm yer alıyor. Square CEO’su ve Bitcoin hayranı Jack Dorsey, şimdiden bir “B Word” konuşmacısı olarak bildirildi. Musk, geçtiğimiz ay Jack Dorsey’in davetini kabul ederek etkinliğe katılacağını açıklamıştı.

Kripto İnovasyonu Konseyi tarafından yapılan duyuruda, manipülasyonla suçlanan ünlü milyarderin konuşmayı kabul ettiği belirtildi. Dorsey ve Musk son zamanlarda Bitcoin hakkında farklı görüşlere sahip. Jack Dorsey, Bitcoin coşkusunu her seferinde dile getirirken Musk, Bitcoin’in çevre modeli hakkında endişelerini dile getirdi.

Tesla, geçtiğimiz şubat ayında Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini duyurmuş mayıs ayında ise bu hizmetini askıya aldığını duyurmuştu. Tesla CEO’su bu adımın ardından şunları kaydetmişti: “Kripto para pek çok bakımdan iyi bir fikir ve gelecek vaat eden bir yapıda olduğuna inanıyoruz. Ancak bunun çevreye büyük bir maliyeti olmamalı.”

Konferansa Katılacak Diğer Önemli isimler

Ancak Jack Dorsey gibi Bitcoin destekçileri kripto madenciliğinin çevresel etkisinin önüne geçme ve gerçeklerin yollarını aradı. Bununla birlikte Square ve ARK Invest, Bitcoin’i “yenilenebilir kaynaklar ve depolama için ideal bir teknoloji” olarak nitelendiren bir çalışma yayınladı.

The B Word konferansında öne çıkan diğer konuşmacılar arasında Blockstream CEO’su Adam Back, Ark Invest CEO’su Cathie Wood ve Bitcoin destekçisi Nic Carter yer alıyor. Konferans 21 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

O Borsa, Yine Finans Otoritesinin Radarına Takıldı! Bildiri Gecikmedi

Sonraki Haber

Piyasadaki Düşüşe Rağmen Bir Analist ETH’da %430 Artış Bekliyor

İlgili Haberler