Elon Musk Temalı X2 Coin Yüzde 3 Bin 600 Arttı, Bitcoin BSC 250 Bin Dolara Dayandı

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

En büyük kripto para olan Bitcoin, temmuz ayındaki yaklaşık 31 bin dolarlık fiyatından git gide uzaklaşıyor. Diğer kripto para birimleri de dijital varlık piyasalarının düşük dalgalanma sergilemeye devam etmesiyle çok az değişim yaşıyor. Yaklaşık 25 bin 800 dolardan işlem gören Bitcoin’in diğer kripto paralara yansıyan seyri, yatırımcıların kripto piyasalarına girme konusundaki ilgisinin azaldığının bir belirtisi olarak görülüyor.

Ancak diğer yandan da bazı kripto paralarda inanılmaz artışlar gözlemleniyor. Örneğin X2 Coin saatler içinde yüzde 3 bin 600 yükseliş kaydetti.

X2 Coin, milyarder iş insanı Elon Musk’tan esinlenen ve onun popülerliğini kullanarak değer kazanmayı hedefleyen diğer tokenlerin bir türevi olarak tanımlanıyor.

Öte yandan, bu hızlı yükseliş aynı şekilde bir geri çekilme hareketiyle karşılandı ve bu da bazılarının rug-pull” (yani yatırımcıların paralarını kaybetmelerine yol açacak bir dolandırıcılık) yapıldığını iddia etmesine yol açtı.

Ancak bazı deneyimli ve iyi gözlemci yatırımcılar piyasanın şu anki durumundan bağımsız olarak bir sonraki kripto paraya gözünü dikti bile. Bitcoin BSC satın alan yatırımcıların sayısı hızla artmaya başladı. Peki nedir bu Bitcoin BSC?

Bitcoin Trenini Kaçıranlar İçin Bitcoin BSC

Bir numaralı kripto para birimi Bitcoin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF’lerinin hızlı onay alma ihtimalinin yarattığı coşkunun azalmasıyla şu anda zor zamanlardan geçiyor. Ancak Bitcoin türevi kripto paraların performansı zıt dinamikler sergiliyor.

Bunlardan biri de ön satış sürecinde olan ve Bitcoin’i yansıtan Bitcoin BSC (BTCBSC).

Henüz ön satışı yeni başlayan Bitcoin BSC, Bitcoin klonu coin’lerin başarısını geçmeyi hedefliyor.

Bitcoin BSC, potansiyel alıcıları, dolaşımda sadece 0,99 dolar fiyatla 6 milyondan biraz fazla BTC’nin bulunduğu 2011 yılına döndürüyor.
BTCBSC, daha fazla ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve sürdürülebilirlik için Binance Akıllı Zinciri üzerine inşa edildi. Ayrıca, yatırımcıların pasif ödüller kazanmasını sağlayan bir stake-to-earn mekanizmasına sahip. Bu bakımdan ön satışında kısa sürede 6 milyon dolardan fazla fon toplamayı başaran BTC20 ile benzerlik taşıyor.

Ancak, Bitcoin BSC ve BTC20 arasında önemli bir fark olduğu unutmamak gerekiyor. Bitcoin BSC, BEP-20 BNB Akıllı Zincir uyumlu bir token iken BTC20, ERC-20 Ethereum uyumlu bir token.

Bitcoin BSC’nin Stake To Earn Sistemi

Proje, kullanıcıların varlıklarından etkileyici bir APY kazanmalarını sağlayan ve onlara uzun vadede arzu edilen bir pasif gelir sunan çığır açıcı bir stake-to-earn sistemini entegre ediyor.

BNB Akıllı Zinciri üzerinde çalışan BTCBSC ile getiri, Bitcoin blok onaylarına paralel olarak 120 yıllık bir süre boyunca ödeniyor. Toplam token arzının yüzde 69’u da ödül olarak dağıtılmak üzere tahsis edildi.

Ödüller, orijinal Bitcoin blok programına uygun olarak yaklaşık her on dakikada bir yayınlanıyor. Sonuç olarak, token sahipleri kripto madenciliği ile ilgili yüksek donanım maliyetlerini karşılamak zorunda kalmadan her 10 dakikada bir stake ödemelerinden pay elde edebiliyor.

Kripto Boğa Koşusunda Bitcoin BSC

Nispeten düşük fiyatı, Bitcoin BSC token satın alanların Bitcoin halving (yarılanma) boğa koşusu başladığında potansiyel olarak önemli bir yukarı yönlü çıkışı görebileceği anlamına geliyor.

Orijinal Bitcoin ağında blok ödüllerinin yarıya indirildiği dört yılda bir gerçekleşen bu olay, daha önce de akıllara durgunluk veren boğa koşularına yol açmıştı.

Bu yarılanmanın, özellikle de BTCBSC gibi kaliteli Bitcoin türevi coin’lerin fiyatlarını yükseltme etkisine sahip olması bekleniyor.

Bitcoin BSC’nin Tokenomisi Nasıl?

Bitcoin BSC toplam 21 milyon token arzına sahip olacak. Bunlar ön satış tokenleri, stake ödülleri için ayrılmış tokenler ve gelecekteki borsa listeleri için likidite sağlayacak az sayıda token arasında paylaştırılacak.

Toplam arzın yüzde 29’u (6.125.000 token) ön satışa katılanlar için mevcut. Bu, erken yatırımcıların fiyatlar yükselmeden önce projeye katılmaları için iyi bir fırsat. Toplam arzın yüzde 69’u (14.455.000 token) stake ödülleri olarak ödenecek. Bu, kullanıcıları BTCBSC tokenlerini tutmaya ve ağa katılmaya teşvik edecek.

Öte yandan toplam arzın yüzde 2’si (420.000 token) likidite amacıyla kilitlenecek. Bu, BTCBSC’nin merkeziyetsiz bir borsada (DEX) her zaman alınıp satılabilir olmasını sağlayacak.

Genel olarak, Bitcoin BSC’nin tokenomiği tüm katılımcılar için adil ve eşitlikçi olacak şekilde tasarlandı. Ön satış, yatırımcılara erkenden girme şansı verirken, stake etme ödülleri ve likidite hükümleri uzun vadede projeyi korumaya yardımcı oluyor.

Ağ koşullarına bağlı olarak Bitcoin’deki yaklaşık 10 dolar ve Ethereum’daki yaklaşık 20 dolar ile karşılaştırıldığında, BTCBSC için işlem maliyetleri 0,10 dolardan az. Bunun nedeni BTCBSC’nin BNB Akıllı Zinciri üzerine inşa edilmiş olması.

Sadece birkaç gün önce başlayan Bitcoin BSC ön satışında şimdiden 178 bin doların üzerinde token satıldığından ve yalnızca 3 milyon 960 bin dolar toplanacağından dolayı talebin güçlü olacağı kesin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Santiment’tan Altcoin Alım Fırsatı Listesi: İşte Radar Altındaki Altcoinler

Sonraki Haber

Binance, REI Network ve MobileCoin’in Ağ Yükseltmelerini ve Hard Fork’larını Destekleyecek

İlgili Haberler