Elon Musk, Shiba Inu Fiyatına Böyle Etki Etti: SHIB, Dalgalı Seyrini Sürdürüyor

Mert Bahçe

Kendini Dogecoin katili olarak tanımlayan Shiba Inu (SHIB), Tesla kurucusu Elon Musk’ın demecinin ardından düşüş trendine girdi. Shiba Inu, geçtiğimiz gün 0.0000442 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. İşlem hacminde inanılmaz rakamlara ulaşan SHIB, en büyük altcoin Ethereum ve lider Bitcoin’i bu hususta geride bıraktı.

Shiba Inu, Bu Tweet İle Düştü

Shiba Inu, rallisinin akabinde Elon Musk’ın tweet’i ile %20’lik bir geri çekilme kaydetti. SHIB, ekim ayının başından bu yana %500’ün üzerinde bir fiyat artışıyla dikkatleri üzeirne çekiyor. Popüler kripto paranın destekçilerinden ShibaInuHodler adlı Twitter hesabı, Elon Musk’a elinde ne kadar Shiba bulundurduğunu sordu. Musk bu soruya tek bir kelime ile cevap verdi: Hiç.

Elon Musk’ın Shiba Inu varlığı bulundurmadığı anlaşıldıktan sonra SHIB, keskin bir düşüş yaşadı. Sağlam temeller üzerinde bir yükselişin gelmemesi, düşüşün derinleşmesini tetiklerken SHIB kısa sürede %20 oranında aşağı yönlü hareket sergiledi. SHIB 0.00003432 dolara kadar düşüş yaşadı. Ancak dalgalanmalar devam ederken Shiba tekrar 0.000040 dolar sınırına yaklaştı.

Musk, Dogecoin Tarafında Kaldı

Elon Musk, Dogecoin’e sadık kalarak Shiba Inu’yu reddetti. Birçok kez bu ifadeleri kullanan Elon Musk, yine fiyat manipülasyonunu tetikleyen isim oldu. Shiba Inu topluluğu, ekosistemde kaydedilen gelişmeler ile birlikte insanlara FOMO yaydı. Kısa yoldan zengin olmak isteyen kesim, Shiba Inu gibi kripto paralara akın etti. Bu akın Shiba’nın bir anda yükselmesine yol açtı.

Devasa arz miktarı ile bilinen şaka kripto para, sınırları gerçekten zorluyor. Piyasa değeri sıralamasında ilk onun hemen gerisinde olan SHIB, gözünü Dogecoin’in yerine dikti. Şaka kripto paraların bu denli yükselişi, piyasa dinamiklerini tehdit etse de birçok insan farkındalık anlamında olumlu bir davranış sergilemiyor.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple Fiyatı: XRP Önemli Seviyelerin Üzerinde!

Sonraki Haber

Chainlink’in (LINK) Son Ortaklığı Bir Yükseliş Momentumu Başlatabilir Mi?

İlgili Haberler