“Elon Musk Gelecekte BTC Geliştiricileri Arasına Katılacak”

İlayda Peker

Elon Musk’ın uzun yıllardır Bitcoin ile ilgilendiği bir sır değil. Son zamanlarda evi de dahil olmak üzere fiziksel varlıklarını satacağını açıklayan Musk’ın bu satışlarla birlikte bir miktar Bitcoin (BTC) satıp satmayacağı ya da daha fazla BTC alıp almayacağı merak konusu olmuştu. Çünkü Musk bu konuda bir açıklama yapmamış ve Twitter üzerinden yapılan yorumlarda her ikisi ile ilgili de paylaşımlar bulunuyor.

Bitcoin Ekosistemi

Kanadalı Canadian Bull kripto para borsasının CEO’su ve kurucusu Twitter’da Elon Musk’ı etiketledi ve gelecekte Elon Musk’ın Bitcoin ile daha derinden ilgileneceğini ve geliştiriciler topluluğuna katılacağını umuduğunu dile getirdi.

Kanada merkezli kripto para borsasının CEO’su Francis Pouliot, Tesla ve SpaceX’in CEO’sunun sonunda Bitcoin geliştiricilerinin ekosisteminin bir parçası olacağına olan büyük inancını ifade ederek Elon Musk’dan bahsetti.

Pouliot, geleneksel para sisteminde bir çıkarımda bulundu ve şu anda geleceği inşa edenlerden biri olan Elon Musk’un gezegenler arası gelecek için “dejenere geleneksel para birimleri” yerine Bitcoin’i seçeceğini umduğunu belirtti.

Musk’ın Kripto Maceraları

SpaceX CEO’su son birkaç yıldır kripto paralar ile ilgili Twitter üzerinden açıklamalarda bulunuyor. Bu açıklamaların bazıları gayet olumlu iken bazıları olumsuz söylemleri içeriyor. Örneğin Elon Musk Twitter’da bir Bitcoin anime resmi paylaşmış ve öncesinde de Bitcoin’in kendisinin güvenli sözcüğü olmadığını dile getirmişti. Ancak bunun yanında Musk Ethereum ve Doge ile ilgili yaptığı açıklamalarda oldukça pozitif bir yaklaşım sergiliyor.

Kaynak: U.TodayTotal
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu Yarılanmanın Farklı olduğunu Gösteren 3 Neden 

Sonraki Haber

Yarılanmadan Sonra Artış Beklentileri Çoğalıyor

İlgili Haberler