Elon Musk, Changpeng Zhao ve Dogecoin Konusunun Perde Arkası

İlayda Peker

İki milyarder arasındaki Twitter tartışması gibi görünen durumun aslında geniş kapsamlı sonuçları olabilir. Sadece Dogecoin yatırımcıları için değil aynı zamanda daha geniş kripto borsası müşterileri topluluğu için de…

Binance ve Dogecoin Durumu

Elon Musk, Binance’in DOGE müşterilerine davranış biçiminin “şaşırtıcı” göründüğünü belirttikten sonra Binance CEO’su Changpeng Zhao bir açıklama yaptı. Zhao aslında Binance’in de paylaştığı bilgileri yineledi ve DOGE ağında para çekme işlemlerinin askıya alınmasının arkasındaki süreçten bahsetti.

Ekibin konu üzerinde çalıştığını dile getiren CZ, “Temel neden, son yükseltme işlemi sırasında eski işlemlerin 1.674 kullanıcıya yeniden gönderilmesine neden olan teknik bir sorundan kaynaklanıyor. Eminim bu onlar için büyük bir sürpriz olmuştur.” sözlerini kullandı.

Bu noktada ise birkaç borsa, DOGE yatırımcılarını kendi platformlarına davet etme fırsatı buldu. Ancak Huobi Research, Binance’in hataları nedeniyle DOGE’deki “yüz milyonlarca doların” nasıl kaybedildiğine dair bir açıklama yaptı.

Huobi Research konuyla ilgili yaptıkları açıklamalarda şu sözleri kullandılar:

İlginç olan, Binance’in kısa süre önce, kullanıcıların fonlarının güvenliğini ve güvenli saklamayı sağlamak için belirtilen kripto para birimi kullanıcılarının 10 temel hakkını duyurmasıdır. Bu durumda kullanıcı hesaplarının dondurulması, keyfi olarak kullanıcıların güvenini bir ölçüde zedelemiştir. Bu nedenle geleceğin odak noktası, kripto para birimi borsalarının denetimini daha da standartlaştırmalı ve iyileştirmelidir.

Kullanıcı Tepkileri

Beklendiği gibi, yatırımcılar, Zhao’nun açıklamasında bu durumu kabul etmesinden memnun değildi ve Twitter gönderisine yapılan yorumlar sınırlıydı. Ayrıca çok az kişi Binance’in yanlışlıkla gönderdiği DOGE’yi iade etmenin adil olduğunu düşündü.

Ancak Dogecoin yaratıcısı Billy Markus, DOGE yatırımcılarının güçlü bir müttefiki olmasından memnun. Buna rağmen, tartışmalara hızlı bir şekilde “Düzenlenmiş ve düzenlenmemiş borsalar arasındaki fark.” konulu bir gönderi ile dahil oldu.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Metaverse Tabanlı Coin’ler Yükselişin Parlayan Yıldızları Oldu: MANA ve SAND Neden Yükseldi?

Sonraki Haber

İngiltere ve Kanada’dan Kripto Para Açıklamaları!

İlgili Haberler