Elon Musk, Bu Şaka Kripto Paraların Artışını Tetikledi!

Mert Bahçe

Şaka kripto para topluluğu, bugün erken saatlerde Elon Musk’ın tweet’i ile büyük heyecan yaşadı. Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Baby Doge Coin (BABYDOGE) ve BabyFloki (BABYFLOKI) fiyat artışı gördü. Bununla birlikte fiyat artışları aynı saatlerde kaydedildi.

Artış Kaydeden Şaka Kripto Paralar

Milyarder iş insanı ve girişimci Elon Musk, şaka kripto paraları ifade eden bir figürü Twitter’dan paylaştı. Yatırımcılar FOMO etkisiyle şaka kripto paralara akın ederken önemli yükselişlere yol açıldı. Shiba Inu (SHIB) %15’lik artış görürken Dogecoin (DOGE) 0.25 dolar barajını aştı.

CoinGecko verilerine göre BabyDoge 0.000000001497 dolardan 0,000000001554 dolara kadar yükseldi. Ardından BabyFloki, 0.00035842 dolar fiyattan 0.00037228 kadar tırmandı. Ardından Shiba Inu 0.00002532 dolardan 0.00002872 dolara kadar arttı. Shiba Inu, yükseliş hareketlerinin arasında en fazla kazançlı kripto para oldu.

Kripto Para Piyasası

Dogecoin kopyası olan bu projeler, şaka kripto para algısının benimsenmesi ile büyük ilgi görüyor. Birçok insan kısa yoldan kazançlarını katlamak adına bu tür projelere yatırım yapıyor. Ancak kripto para piyasasının dinamiklerine aykırı olan bu altcoin’ler 2021 yılına damga vurmaya devam ediyor.

Dünya ekonomisinin ve hükümet politikalarının evrim geçirdiği bu dönemde kripto para endüstrisi, temsil ettiği fikri ve perspektifi ile insanlar tarafından kabul görüyor. Bu benimsenmenin ilk örneği olan Orta Amerika ülkesi El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etti.

Hükümetlerin merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çalışmaları son hızda devam ederken, kripto para piyasası gelişimini sürdürüyor.

Lider kripto para Bitcoin’in 62.000 dolar seviyelerine yükselmesi ile kripto para piyasasının toplam değeri 2.5 trilyon dolara dayandı. Bunun yanı sıra en büyük altcoin Ethereum (ETH) 4.000 dolarlık hedefine emin adımlarla ilerliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Facebook’un Kripto Para Projesinde Son Durum Ne?

Sonraki Haber

Binance Bugün Milyonlarca Dolar Değerinde BNB Yakımı Yaptı!

İlgili Haberler