Elon Musk Bir Kez Daha DOGE Övdü

İlayda Peker

Tesla CEO’su Elon Musk, yakın zamanda paylaştığı bir Twitter gönderisinde piyasanın ilk meme token’ı unvanına sahip olan Dogecoin’in (DOGE) bir para birimi olma potansiyeline değindi ve DOGE’ye verdiği desteği bir kez daha dile getirdi.

Halkın Para Birimi: Dogecoin

Musk çok uzun zamandır DOGE destekçileri arasında yer alıyor ve kripto para biriminin avantajlarını vurgulamak için Dogecoin’i  “halkın kripto parası” olarak adlandırıyor. Musk’a göre enflasyon mekanizması nedeniyle Dogecoin, insanları daha fazla harcamaya teşvik ettiği için geçerli bir para birimi. Bir değer deposu olarak işlev görmediğinden, insanların meme token’ını biriktirmeleri ise pek olası değil.

Öte yandan Musk’a göre Bitcoin, işlemsel bir para birimi olma özelliklerine sahip değil ve bu sebeple de DOGE, Bitcoin’den daha iyi. Bununla birlikte, Tesla patronu daha önce Dogecoin’in geleneksel para birimlerinin yerini alıp alamayacağı konusunda şüphelerini de dile getirtmişti.

DOGE Gelişmeleri

Geçen ay Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Dogecoin‘in popüler kart ağlarına göre çok daha ucuz bir alternatif olduğunu belirtti. Ancak bunun olması için, mem tokenın blok süresinin on saniyeye düşürülmesi gerekiyor.

Bunun yanında Dogecoin bir yıl önce elde edilen zirvesinden %91’den fazla düştü. Twitter, Musk ile anlaşmasını tamamladıktan sonra meme kripto para birimi kısa süreli bir fiyat artışı gördü. Bununla birlikte meme kripto para birimi daha sonra piyasanın geri kalanıyla birlikte daha da düştü. Bu haftanın başlarında fiyatı 10 sentin altına geriledi.

Öte yandan Musk’ın dikkatini çeken tweet’te şaka kripto para biriminin kurucu ortağı Billy Markus, şaka kripto para birimini “aptal olduğunu bildiği için” sevdiğini söylüyor.

Milyoner isim daha önce şakayla karışık bir şekilde Dogecoin’in dünyanın para birimi haline gelebileceğini düşündüğünü dile getirmişti. Popüler isme göre ise “en eğlenceli sonuç” bu olurdu.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Stablecoin’lere Düzenleme Gelecek Mi?

Sonraki Haber

Terra Kurucusu Kurtarma Planını Anlattı! Sıfırlama Gelecek!

İlgili Haberler