Elon Musk ABD Ekonomisine Başsağlığı Diledi

İlayda Peker

Elon Musk bugün paylaştığı bir Twitter gönderisinde, ayda duran bir astronot ile dünyaya doğru ilerleyen bir gök taşının görselini paylaştı. Görselde astronot gök taşına bakarak “Tanrım, Ekonomi!” diyor…

Bu görsele bakıldığında; koronavirüs salgını dolayısıyla kötüye giden ekonomi, bu ekonomiyi düzeltmek için çuvallarca para basan hükümetler ve en sonunda yerle bir olan bir ekonomi şeklinde yorum yapılabilir. Ancak bu görsel daha çok Amerika ve FED ile ilgili gibi duruyor.

ABD Ekonomisi Kötüye Gidiyor

Bununla beraber bundan iki hafta önce Amerika’daki işsizlik başvurularının 3.3 milyona ulaşması Amerika’daki durumun daha da kötüye gittiğini gösteriyor…

Morgan creek Digital’in kurucu Anthony Pompliano 26 Mart’ta Aerika ekonomisi ile ilgili paylaştığı bir tweet’te şu ifadeleri kullanmıştı:

3.28 milyon işsizlik talebini perspektifte görmek, bu tarihte herhangi bir haftada görülen işsizlik talebinden 4 kat daha fazla. İşlerin daha iyiye gitmeden daha kötüye gideceğinden korkuyorum. Lütfen çevrenizdekilere karşı nazik olun. Ne ile uğraştıklarını asla bilemezsiniz.

Ayrıca açıklanan rakamlara göre işsizlik başvurusu yapan kişilerin sayısı günden güne katlanarak artıyor…

Öte yandan ABD Federal Rezervi dolar basmaya devam ediyor ve ABD vatandaşlarına COVID-19 kaynaklı finansal krizde hayatta kalmalarına yardımcı olmak için ayda 1.200 dolarlık hükümet kontrollü karşılıksız nakit dağıtıyor. Ayrıca ortaya çıkan bilgilere göre bu durum bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Ekonomik Durgunluk

Aslında yalnızca Amerika’da değil tüm dünyada ciddi bir ekonomik kriz sürecinden geçiliyor. Bazı ekonomistler 1920-1930 yıllarında yaşanan Büyük Buhran’ın bizi bekleyen durgunluğun yanında “çocuk oyuncağı” kalacağını ifade ediyor.

Tüm bunların yanında kripto dünyasının önemli isimleri bahsi geçen durgunluktan tek kurtuluş yolunun Bitcoin ve kripto para birimleri olduğunu dile getiriyor…Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Balinalarının Sayısı Son İki Yılın En Üst Seviyesinde

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 10/04/2020

İlgili Haberler