Elektronik Sektörü Devi Samsung, NFT Alanına Adım Atıyor

Mert Bahçe

Çinli kripto muhabiri Colin Wu, Twitter hesabında Engadget tarafından kaleme alınan bir makaleyi paylaştı. Bu makaleye göre Güney Kore merkezli dev Samsung, akıllı TV’leri hedefleyen yeni inşa edilmiş bir NFT Toplama Platformu başlatmayı planlıyor.

Samsung, NFT Sektörüne Giriş Yapıyor

Kullanıcılar yeni platforma MicroLed, Neo QLED ve The Frame gibi akıllı TV modelleri üzerinden erişebilecek. Bu sayede ise Samsung kullanıcıları NFT token’ları görüntüleyebilecek ve satın alma sağlayabilecek. NFT Toplama Platformu, Samsung kullanıcılarına birden fazla dijital pazar yerinden NFT’ler sunarak önizleme imkanı ile birçok veriye erişme şansı tanıyacak. NFT sahipleri, dijital zenginliklerini sergilemek adına Samsung’un yeni platformunu kullanabilir duruma gelecek.

Bununla birlikte Akıllı Kalibrasyon teknolojisi sayesinde akıllı TV’ler görüntüyü ekrana yansıtacak şekilde ayarlanabilecek. Samsung’un yanı sıra diğer küresel devler de NFT alanına ısınmaya başlıyor. Visa’nın ortağı Wallester, 33 NFT seti olan Astro Bulls’u satın almak için 3.05 ETH ödemişti. Bundan önce ise Visa, Crypto Punks koleksiyonundan satım alım yaparak 150.000 doları cebinden çıkarmıştı.

NFT Sektörüne Sıcak Bakmayanlar Cevabı Elon Musk’tan Aldı

Tesla CEO’su Elon Musk, NFT alanı hakkında şüpheci tavır sergileyen ünlüleri hicvetti. Matrix yapımının efsane oyuncusu Keanu Reaves, NFT sektörü hakkında derin bilgisi olmadığını ve çok kolay yeniden üretilebileceğini iddia eden açıklamalarda bulunmuştu. Musk, Twitter üzerinden Matrix filmine de atıfta bulunarak NFT’lerin varlığını kavrayamayan bir meme paylaştı.

Öte yandan müzisyenler NFT alanına çok daha sıcak bakıyor. Grimes, Tony Lanez, Kings of Leon, Ozzy Osbourne ve daha birçok şarkıcı albümlerini veya single’larını NFT formatında piyasaya sürüyor.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Para Birimleri Yılın İlk Haftasına Nasıl Başladı?

Sonraki Haber

Milyarder İsimler Kripto Para Birimlerine Akın Ediyor!

İlgili Haberler