El Salvador Yine Kripto Paralardaki Düşüşü Satın Alma Fırsatına Çevirdi!

İlayda Peker

Cumartesi günü piyasada çok ciddi geri çekilmeler görüldü ve en büyük kripto para birimleri çift haneli kayıplar yaşarken toplam kripto para piyasası değerinde de %20 gibi bir düşüş görüldü. Ancak görünüşe göre bazıları bu düşüşü bir satın alma fırsatı olarak değerlendiriyor.

El Salvador’dan Bitcoin Hamlesi

Bugün yaşanan düşüşler sırasında zarar uğrayan çok sayıda kripto para yatırımcısı var. Ancak El Salvador, bu düşüşü bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdi. Başkan Nayib Bukele, son piyasa düşüşü sırasında Orta Amerika ülkesinin ortalama 48.670 dolar fiyatla 150 BTC daha satın aldığını Twitter hesabı aracılığı ile açıkladı.

Bilindiği gibi El Salvador Eylül ayında Bitcoin‘i yasal bir varlık olarak tanıyan ilk ülke oldu. O zaman beri ülke, her düşüşü bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdi. Dolayısıyla Bukele, her dip fiyatı kendi lehine çevirdi. Ancak Bukele, kendisinin de belirttiği gibi bu sefer dip fiyatı 7 dakika ile kaçırdı…

Bunlara ek olarak El Salvador, BTC fiyatının 40 bin doların altında gezindiği Eylül ayında ilk dipten satın alımını yapmıştı ve birçok isim Bukele’yi piyasa volatilitesi ve dolayısıyla yaşayabileceği kayıplar konusunda uyardı. Ancak Bukele, Bitcoin yatırımlarından kar elde etmeye devam ediyor ve buradan gelen paralar ile okul ve hastane yaptırıyor.

Piyasadaki Büyük Düşüş

Yaşanan son düşüşte Bitcoin fiyatı 42.000 dolarlık düşük seviyeye kadar gerilerken, altcoin’lerde de satış baskısı yaşandı. Altcoin’lerin büyük çoğunluğu çift haneli değer kayıpları yaşadı.

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) 4.000 dolarlık önemli seviye altına gerilerken son 24 saatte Binance Coin (BNB) %13, Solana (SOL) %15, Cardano (ADA) %16, Ripple (XRP) %22 ve Polkadot (DOT) %20 değer kaybetti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı Düşüyor: Kripto Paralar Kızıla Boyandı!

Sonraki Haber

Lider Bitcoin, Düşüş Trendini Sürdürecek Mi? PlanB’nin BTC Yorumları

İlgili Haberler