Ekonomik Durgunlukta BTC, Altın Ve Borsalar

Ekonomik Durgunlukta BTC, Altın Ve Borsalar

Ünlü yatırımcı ve girişimci Willy Woo’nun açıklamalarına göre küresel salgınının patlak vermesi ve salgının neden olduğu ekonomik kriz, Bitcoin’in altın ve hisse senedi gibi rakiplerinden çok daha iyi bir hedge olduğunu kanıtladı.

BTC, Altın ve Hisse Senetleri

Bitcoin destekçisi Willy Woo, günümüzde yaşanan ekonomik durgunluğa karşı Bitcoin’in rakipleri olan altın ve geleneksel piyasalara göre çok daha iyi direnç gösterdiğini dile getirdi. Woo bu görüşünü paylaştığı grafiklerle destekledi.

Woo tarafından yayınlanan “Riske Göre Düzeltilmiş Getiriler” grafiğinde, en büyük “kaybedenin” borsa olduğu açık bir şekilde görülüyor. Peter Schiff’in değerlisi altın ise en çok kaybeden ikinci varlık olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin’in ise her iki rakibini de geride bırakan ve en iyi performansı sergileyen varlık olduğu görülüyor.

Öte yandan Woo’nun paylaştığı ikinci grafiğe göre, Mart ayında başlayan ve Bitcoin, hisse senetleri ve altının çöküşü ile sonuçlanan düşüşten önce Ocak ayı başlarında özellikle altın bir hedge olarak görülüyor. Yapılan açıklamalara göre o dönemde, riske göre ayarlanmış altın getirileri Bitcoin ve hisse senetlerinden çok daha fazla arttı. Willy Woo bu konuyla ilgili olarak, her varlık türünün belirli bir güce sahip olduğunu ifade ediyor.

Altın Fiyatları

Woo’ya göre salgınla beraber ekonomi tamamen yeni bir döneme giriyor. Bu dönem ile birlikte uzun vadeli borç döngüsünün sonlanması ve tüm sistemin yeniden yapılandırılması gerektiğini ifade eden Woo, altın fiyatındaki dalgalanmaların 2018’den beri aynı şeyi söylediğini dile getiriyor.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.