Ekonomi Normalleştiği İçin Mi Piyasalar Yükseliyor?

İlayda Peker

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano’ya göre, son dönemdeki isyanlar, protestolar ve belirsizlikler ışığında bile, ana akım ABD finans piyasaları önemli güçler nedeniyle yükselen fiyatlar gösteriyor. 2 Haziran’da “Lunch Money” adlı YouTube programına katılan Pompliano, “Evet protestolar var, birçok şey  var, ama daha büyük güç şu anda tüm işletmelerin açılıyor olması. Daha fazla ekonomik faaliyet olacak ve dolayısıyla bu verilerde bir iyileşme olmalı.” ifadelerini kullandı.

Ekonomi Geri Dönüyor

Tüm dünyada haftalarca alınan karantina önlemleri yavaş yavaş kalkıyor ve tüm işletmeler normalleşme sürecine giriyor. Ancak alınan önlemler ile oldukça azalatılan vaka sayılarının protestolarla yeniden artmasından da korkuyor.

Ancak bu ortamda dahi ABD anaakım piyasaları belirsiz görünse de  genel bir piyasa barometresi olan Dow Industrial Average veya kısaca Dow hala iyileşmeye devam ediyor.

Öte yandan Pompliano salgın sebebiyle ekonominin birden durduğunu ve şimdi yeniden açılmaya başlayan işletmelerle ekonominin yeniden hareketlenmesinin normal olduğunu ifade etti ve “Ekonomi adeta bir uçurumdan düştü. Çünkü evde kal önemleri ile herkesi evlerinde tuttuk ve şimdi yeniden ‘ekonomiyiz’ açıyoruz.” sözlerini kullandı.

Bununla birlikte Bitcoin fiyatında da beklenmeyen hareketlerin görülmesi, defalarca mevcut politik ve ekonomik huzursuzluklara bağlandı.

“Piyasalar Duygusuzdur”

Bunların yanı sıra piyasadaki duygulardan bahseden kişilere yanıt olarak piyasanın “duygusuz” olduğundan bahseden Pompliano, insanların yatırımlarında ve davranışlarında duygusal olabileceklerini ama piyasanın herhangi bir duygusunun bulunmadığını ifade etti.

Pompliano konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Şu anda olan şey insanlar ekonominin yeniden açılması konusunda spekülasyon yapıyor olması.

Kaynak: CointelegraphTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analistlere Göre ETH Boğaları Kontrolü Elden Bırakmıyor

Sonraki Haber

BTC Boğa Bölgesine Giriyor Ama Dikkatli Olmak Gerekiyor

İlgili Haberler