Ekim Ayında Kripto Para Piyasalarında Son Durum ve Beklentiler

Bitcoin Haber

Ekim sonuna yaklaşıldıkça kripto para piyasaları canlanmaya başladı. Bitcoin (BTC) 30.000 dolar sınırında seyrediyor ve toplam işlem hacmi 40 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor. Kümülatif değeri 1,15 trilyon dolar sınırına dayanan kripto paraların dominasyonu %51’in üzerinde. Bitcoin haftalıkta %11 kazanç elde ederken, Fed toplantısına yaklaşılırken altcoinlerdeki rallilerin şaşırtıcı boyutlara ulaşabileceği belirtiliyor.

En büyük 100 kripto para arasında en büyük kazanç BSV Coin’in oldu. Fiyatı haftalıkta yüzde 63 artarak 55 doları geçti. SOL Coin ise yeniden 27 dolar direncini aştı ve haftalıkta kazançları %35’e ulaştı.

Chainlink (LINK) en büyük kazanç elde eden üçüncü kripto para oldu ve fiyatı son 7 günde %30 artış gösterdi. Bu hafta FXS, KLAY, CFX ve RPL Coin ortalama yüzde 5 kayıp yaşadı.

Önümüzdeki saatlerin kritik olduğu belirtilirken, BTC’nin altın ile yükseliyor olması ve 30.650 dolar üstü kapanışlarda daha yüksek zirvelere ulaşılabileceği ifade ediliyor.

Yatırımcılara, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığı hatırlatılarak, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri tavsiye ediliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

MicroStrategy’nin Bitcoin Yatırımları Karlı Hale Geldi

Sonraki Haber

Önümüzdeki Hafta Kripto Para Piyasası İçin Yoğun Gündem: İşte Takip Edilmesi Gerekenler

İlgili Haberler