Efsanevi Hedge Fon Yöneticisi Neden Bitcoin (BTC) Yerine Altın Diyor?

Fatih Çetin

Milyarder Ray Dalio kripto paralara karşı daha sıcak bir yaklaşım sergiliyor. Ancak bu tavrı onun altına olan ilgisini azaltmadı. Ünlü fon yöneticisi halen altını, kripto paralara tercih ediyor. Bitcoin (BTC)’i bir çeşitlendirme aracı olarak gören Dalio neden bu şekilde düşünüyor?

Altını Bitcoin’e Tercih Ederim

Kripto paralara karşı daha iyimser açıklamalar yapan Ray Dalio altından vazgeçmiyor. Bugün CNBC’de konuşan ünlü milyarder şunları söyledi.

“Eğer biri kafama silah dayayıp altın ve Bitcoin arasından tercih yapmamı isterse ben altını tercih ederim”.

Altın binlerce yıldır var ve hayatımızda olmaya devam edecek diyen Dalio, onu değer deposu varlıklar arasında son derece üstün görüyor. Daha önce az miktarda Bitcoin (BTC) tuttuğunu söyleyen Dalio fiyatın yönüyle ilgili de bir şeyler söyledi.

Ray Dalio,Kripto paralarla ilgili yeni bir açıklama yaptı

“Bitcoin fiyatı son derece oynak ve ben fiyatın ne yöne gideceğini kestiremiyorum. İki tarafa da gidebilir”.

Bitcoin fiyatı 23:40 itibariyle 39.700 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC)

Bugün 37.500 seviyesinden yukarı sıçrayan fiyat yeniden 40.000 doları test edecek gibi görünüyor. Günlerdir orta çaplı da olsa satış yiyen Bitcoin (BTC) bugün akşama doğru yeşil mumlar yakmaya başladı. Bu yükseliş sırasında gayet güzel oranda alımlar yapıldı.

Fiyatın yeniden 40.500 dolar üstünde tutunması son toparlanma sonrasında 44.000 testine sebep olabilir. Bir süredir piyasaları etkileyecek FUD’lar görmüyoruz. Çin’in yeni yasaklar gelmeyecek açıklaması da yatırımcıları büyük ölçüde rahatlattı.

Yarın Ethereum (ETH)’un yapması muhtemel yukarı yönlü fiyat hareketi piyasaları canlandırabilir. Büyük Ethereum güncellemesiyle birlikte ETH ve diğer altcoinlerin belli oranda toparlanması bekleniyor. Bu sefer ETH fiyatı Bitcoin’i destekleyebilir.

Öte yandan Bitcoin Taproot (kök) güncellemesine de az vakit kaldı. Yaklaşık iki ay sonra Bitcoin ağı da önemli bir güncellemeye şahit olacak. Sistemlerin geliştirilmesi ve daha iyi hale gelmesi elbette daha fazla yatırımcının kripto paralara ilgi duymasını sağlayacak.

Plan B sosyal medya üzerinden S2FX grafiğinin yıl sonu altı haneli Bitcoin (BTC) fiyatına işaret ettiğini duyurmaya devam ediyor. Birçok uzman fiyatta altı hanelerin görülmesini umuyor. Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermemekte olup, kripto para piyasaları içinde yüksek zarar riski barındırmaktadır.Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Milyarder İsim, Kripto Para Sektörü Hakkında Görüşlerini Aktardı

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) London Hard Fork’u İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

İlgili Haberler