Edward Snowden: “Çin Yasakları Bitcoin’i Daha da Güçlendirdi”

İlayda Peker

Popüler isimlerden Edward Snowden Twitter üzerinden bazı açıklamalar yaptı ve Bitcoin (BTC) ile ilgili yorumlarda bulundu. Snowden yaptığı açıklamalarda Çin’in yasaklarının Bitcoin’i daha güçlü hale getirdiğini ifade ediyor.

Çin Yasakları ve Bitcoin

Hükümetin kitlesel gözetim programları hakkında son derece gizli belgeleri sızdıran eski Ulusal Güvenlik Ajansı üyesi, Çin’in bugüne kadarki en sert kripto para birimi yasağının Bitcoin’i yalnızca daha güçlü hale getirdiğine inanıyor.

Bilindiği gibi Çin’in bu yılın başlarında madenciliği yasaklaması ile düşen Bitcoin hash gücü, son zamanlarda eski haline dönmeyi başardı. Yani Çin yasaklasa da madenciler hala farklı alanlarda faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Öte yandan geçen Ekim ayında Rusya’da kalıcı oturma hakları verilen Snowden, lider kripto para biriminin “Kara Perşembe” günü yüzde 50’den fazla düşmesinin ardından Mart 2020’de Bitcoin satın aldığını açıkladı.

38 yaşındaki muhbir, kripto para birimlerinin büyümesini baltalamak için “koordineli bir küresel kampanyaya” rağmen kripto para biriminin o zamandan beri on kat artış yaşadığını belirtiyor.

Altın ve Bitcoin

Bitcoin bu zaman dek pek çok kez “öldü” söylemleri ile karşılaştı. Ancak gerek fiyat düşüşleri olsun gerekse de engellemeler olsun lider kripto para birimi bu durumların hepsinden daha güçlü bir şekilde çıktı.

Dolayısıyla Snowden’a göre Bitcoin her en kadar zorluklarla uğramak zorunda kalsa da hükümetler de artık beyaz bayrak sallıyor. Hükümetlerin “kaçınılmaz olanı ertelediğini” iddia eden bir Twitter kullanıcısına verdiği yanıtta Snowden, hükümetlerin altını yasakladıkları şekilde Bitcoin’i yasaklayabileceklerini ifade etti.

Buna ek olarak efsanevi hedge fon yöneticisi Ray Dalio da kısa süre önce hükümetin Bitcoin’i bir zamanlar altını yasakladığı gibi yasaklama olasılığının yüksek olduğunu söyledi. Ancak bilindiği gibi günümüzde altın hala kullanılıyor…Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analist Açıkladı: Bitcoin (BTC) İçin Büyük Riskler Var!

Sonraki Haber

Elon Musk’ın Tweet’i Floki Inu’yu Hareketlendirdi: FLOKI Fiyatında Son Durum

İlgili Haberler